Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Výnimočná Nikol vo finále prekvapila: Markíza ohlásila nové časti! Kedy ich odvysiela?

Seriál s Táňou Pauhofovou sa vo finále priblížil k výkonu zo svojho štartu, Markíza pred záverom potvrdila prípravu nových častí.

Markíza tento rok do vysielania nasadila rekordný počet nových seriálov, z ktorých sa nateraz pokračovania môžu dočkať dva.

Najlepšie jej zabrala už prvá novinka roka Druhá šanca, ktorá okamžite už pre túto jeseň dostala aj druhú sériu, následne sa v programe predstavili komediálne projekty Šťastní vs. Šťastní a Svätý Max, ktoré mohli byť seriálmi pre jednu sezónu.

Na jeseň televízia ohlásila ďalšie dve seriálové novinky Chatári, ktorí ešte len odštartujú budúci týždeň, a komediálnu kriminálku Výnimočná Nikol, ktorá sa stala podobne dôležitou novinkou jesene, ako na jar Druhá šanca.

Markíza do seriálu vložila silné mená či už herecké alebo medzi tvorcami, zároveň sama potvrdila, že ide o novinku na vysokej produkčnej úrovni, pričom Výnimočnú Nikol zaradila ku svojim najsledovanejším seriálom na trhu Druhá šanca a Pán profesor. Viac v tomto článku.

Sledovanosť 1. série

Sledovanosťou však Výnimočná Nikol očakávania nenaplnila.

Pri štarte seriál dosiahol len priemernú úroveň televízie s ratingom 6,9 % a podielom 21,1 % v komerčnej cieľovke a o tretinu zaostala za bežnými výkonmi Druhej šance a Pána profesora. Lepšie sa dokonca uviedli aj jarné seriály Šťastní vs. Šťastní a Svätý Max.

Postupne sa sledovanosť Výnimočnej Nikol zastabilizovala na úrovni okolo 6 ratingov. 

Najsledovanejšími dielmi prvej série boli práve prvá časť zo začiatku septembra a piata epizóda z konca mesiaca, ktoré zhodne dosiahli rating 6,9 % v komerčnej cieľovke. Najsledovanejšími boli aj v celkovom publiku s priemerne 340 a 327-tisíc divákmi.

Naopak, najmenej sledované časti zaznamenala Výnimočná Nikol v druhej polovici septembra so štvrtou epizódou a na začiatku októbra so šiestym dielom, ktoré ratingovo dosiahli úroveň 5,8 a 5,9 %. Štvrtý diel dosiahol v komerčnej cieľovke aj najhorší podiel na trhu 18,7 %, čo je podpriemerom Markízy. V celkovom publiku spomínané dve časti sledovalo 282 a 273-tisíc divákov.

Vo finále dotiahla najsledovanejšie časti

Smerom k finále odľahčená kriminálka opäť rástla.

Vo svojom závere Výnimočná Nikol porástla späť nad priemernú hranicu šiestich percent, pričom s poslednou časťou dosiahla aj najlepší podiel prvej série.

Výnimočná Nikol vo finále prvej série poskočila na rating 6,7 %, čím sa dotiahla k najsledovanejším dielom. V podiele na trhu dokonca zaznamenala rekord série výkonom 22,4 %.

V celkovom publiku zaznamenala tretí najsledovanejší diel s priemerne 323-tisíc divákmi.

Pre Markízu nejde o vysoko nadpriemernú sledovanosť, na takejto úrovni by však Výnimočná Nikol dosiahla pre svoju televíziu postačujúci výkon. S viacerými časťami prvej série však nesplnila ani tento cieľ.

Napriek priemernej sledovanosti však Markíza oficiálne uviedla, že je s jeho výkonmi spokojná.

Nemocnica s ďalším rekordom jesene

Ani s nárastom sledovanosti vo finále sa Výnimočnej Nikol už nepodarilo vrátiť späť pred Nemocnicu a do pozície lídra na trhu.

Komediálna kriminálka potešila Markízu vo svojom úvode, keď sa prvé tri týždne so zmenšujúcim sa rozdielom bránila dovtedajšej neporaziteľnej Nemocnici a dokázala ju v komerčnej cieľovke predbehnúť.

Od štvrtého dielu však Výnimočná Nikol o túto pozíciu prišla a pravidelne už bola dvojkou na trhu nielen v celkovom publiku (12+) ale aj obchodnej komerčnej cieľovke (12-54).

Bolo tomu tak aj v jej finále, keď Nemocnica potvrdila výrazný nárast sledovanosti z utorka ratingom 7,2 % pri podiele 23,9 % v komerčnej cieľovke.

Dosiahla navyše rekordný počet divákov v tejto sezóne, keď ich prilákala priemerne 511-tisíc. Ešte začiatkom mesiaca sa hýbala okolo úrovne 400 – 450-tisíc divákov, nepravidelne prekročila aj túto hranicu.

Výnimočná Nikol dostane nové časti

Markíza v závere vysielania Výnimočnej Nikol potvrdila plány so seriálom pokračovať.

Ako sme už informovali, dovoľuje jej to francúzsko-belgický originál Haut potentiel intellectuel, ktorý len na jar ponúkol vo svojich domácich krajinách novú druhú sériu.

Markíza má k dispozícii na adaptáciu opäť 8 častí, ktoré už začala pripravovať.

„Mal podľa vás Adam povedať Nikol, čo k nej cíti? V prvej sérii to nestihol, máme však skvelú správu – šancu dostane v tej druhej,“ napísala Markíza na sociálnej sieti.

Kedy odštartuje 2. séria?

Markíza už aktuálne má k dispozícii všetky scenáre a podklady k 2. sérii Výnimočnej Nikol, na ktorej adaptácii tak už môže pracovať.

Očakáva sa, že televízia zopakuje režim z prvej série a s nakrúcaním začne na jar roka 2023. Rozhodujúce bude aj slovo predstaviteľky hlavnej seriálovej hrdinky, Táni Pauhofovej, ktorá sa len začiatkom októbra stala mamou. Prvú sériu nakrúcala už počas tehotenstva.

Na obrazovky by sa tak 2. séria mohla dostať už budúci rok opäť v jesennej sezóne.

Markíza podobným sezónnym spôsobom nasadzovala v minulosti napríklad seriál Sestričky, ktorý sa štyri roky po sebe vysielal taktiež pravidelne na jeseň.

 

Čítať viac...
Nahor