Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vymenené životy sú pilierom na Doma: Budú plynule pokračovať druhou sériou?

Telenovela Vymenené životy sa Markíze osvedčila. Seriál nasadila na Doma od polovice leta, pričom ho umiestnila netračine už od 20:30. Zrušila tak kriminálny slot, ktorý predtým roky budovala.

Vymenené životy sú pre Doma za dlhšie obdobie najúspešnejšou telenovelou. Kým v poslednom období jej už večerné turecké seriály uhrávali vlažnejšie výkony, Vymenené životy dosahujú pravidelne aj vysoké nadpriemery. Ratingovo sa hýbu medzi 2 – 3 %, pričom v podieli dosahujú s prvou časťou okolo 6 – 8 % a s druhou od 21:30 spravidla okolo 8 až cez 10 %.

Aktuálna hlavná telenovela Doma Vymenené životy nie je doteraz uzavretá. V domácom Turecku aktuálne beží tretia séria. Diváci na Slovensku neprijímajú s nadšením, pokiaľ sa na obrazovky uvedie telenovela, ktorá je uprostred prerušená. Zvykom je odvysielať naraz celý seriál. Dôkazom nezvyku je napríklad Láska na druhý pokus, ktorá na Doma skončila neuzavretá po prvej sérii, nakoľko nové časti v Turecku na svoje vysielanie len čakali. Diváci sa u nás pravidelne dožadujú jej pokračovania.

V prípade Vymenených životov však pauza nateraz nenastane. Markíza potvrdila, že s telenovelou bude plynule pokračovať aj naďalej a odvysiela aj druhú sériu. Tretia séria v Turecku začala len v septembri.

Viac o telenovelách na Svet telenoviel a lásky

Čítať viac...
Nahor