Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Výkyvy v číslach pokračujú, Oteckovia po vôbec najslabšom výkone trhli nový rekord! Obrat aj v spravodajstve

Utorok priniesol oproti pondelku výrazný obrat v číslach.

Divoké výkyvy sledovanosti pokračujú. Televízie v niektorých dňoch zaznamenávajú nekonštantné výkony programov, a to aj medzi za sebou idúcimi dňami. Mimoriadny výkyv zaznamenali aktuálne Oteckovia, ktorí v pondelok pri dosiaľ najteplejšom počasí roka spadli na svoje minimum od štartu pri ratingu 7,8 %, no podielovo ostali silní výkonom nad 38 %. V utorok sa však už vyšvihli späť k najsilnejším výkonom, keď mali prekročiť hranicu až 11 ratingov, pričom pre naďalej pekné počasie a menší počet divákov pri obrazovke dosiahli nový rekordný podiel na trhu 44,2 %. Medzi dvomi dňami tak zaznamenali rozdiel na úrovni až takmer 3,5 ratingu, čo je napríklad viac, než celý výkon konkurenčnej Moja mama varí lepšie ako tvoja. Tá podielovo v utorok šla len pod 12 %.

Večer medzitýždenne niečo stratila šou Najväčší víťaz, uhrať mala šesť ratingov s podpriemerným podielom pod 19 %, ešte nižšie však bol Semafor, ktorý šiel najprv pod 15 % a následne prepadol výkonom len okolo 12 %. O 10 rokov mladší na Markíze pokračovalo podielom pod 21 %, Vlci boli hlboko podielom len pod desiatkou.

Na menších staniciach najviac z celého dňa zahrali Profesionáli na Plus, v podieli šli pod 6 %, nasledujúci film 22 minút sa dostal nad 5 %. Doma s telenovelou Nikdy ťa neopustím získala podiely nad 4 a 5 %, film Za mrežami na Dajto šiel na 4,5 %. Wau s kriminálkami uhrala postupne podiely nad 3, takmer 4 a vyše 5 %.

Obrat oproti pondelku nastal aj v spravodajskej časti večera, Televízne noviny sa vyšvihli o približne päť podielových bodov výkonom nad 31 %, Noviny, naopak, o podobný počet podielových bodov razom padli výkonom pod 20 %. Celkovo Televízne noviny vyhrali deň s necelým 560-tisíc divákmi, Noviny si malo pozrieť cez 520-tisíc, čo je však podobný výkon ako v pondelok. Najsledovanejším programom dňa v komerčnej cieľovke boli jednoznačne Oteckovia.

Čítať viac...
Nahor