Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Výkony Búrlivého vína začínajú byť neúnosné, seriál s ďalším veľkým poklesom! Farma stúpla

Markíze tento rok prestali fungovať dva kľúčové seriálové sloty, aktuálne sú dokonca tým najslabším, čo v dôležitých časoch má.

Búrlivé víno sa mimo ťažšej konkurencie a piatkového prime-time dostalo na svoje minimum. Ešte v minulom roku suverénny seriál poklesol na nízky podiel len 20,4 % a v ratingu len o dve desatiny pokoril sedem percent. Televízii zároveň naďalej a už asi bez možnosti obratu nefunguje podvečerná Kukučka, ktorá mala dosiahnuť podiel len 17,8 %. Pre Markízu ide medziročne o pokles v prípade access aj večerného denného seriálu o približne 10 podielových bodov. Moja mama varí lepšie ako tvoja drží nadštandard s podielom pod 25 %.

Divoké kone sa aktuálne držia na podobnej úrovni, ako minulú jeseň trápiaci sa Panelák. Dve epizódy mali uhrať 17 a tesne nad 16 %. Markíze po desiatej stúpla Farma, posilnila najviac až po skončení Divokých koní, priemerne jej to vynieslo podiel nad 25 %. Aj reality šou po minulom silnom roku klesla, keď sa v septembri pravidelne pohybovala nad 30 % a niekedy aj výrazne nad touto hranicou. Zoznamka Joj Farmár hľadá ženu si vďaka odsunu bližšie k jedenástej polepšuje, uhrala share 15 %. Šou získava vďaka prepínaniu z Farmy po jej skončení.

Na Jednotke sa uviedla nová šou Domov, sladký domov, viac sa jej venujeme v samostatnom článku.

Z menších staníc sa naďalej vo štvrtky darí Dajto so sériou Rambo, tretie pokračovanie vynieslo stanici podiel tesne nad 8 %. To svoje uhrala aj Plus s Cumlikátorom a podielom takmer 6 %, Mentalista sa dostal nad túto hranicu a Dila so svojimi dvoma časťami dosiahla 5,5 a tesne pod 9 %. Kriminálky Wau CSI Miami a CSI Las Vegas šli tesne nad 2 % a pod 4 %.

Čítať viac...
Nahor