Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza na vrchole: Výborný zápas Slovákov s Rusmi vrcholil pri rekordnom podieli

Slovenská hokejová reprezentácia sa aspoň v treťom zápase základnej skupiny hokejového turnaja v Soči zaskvela výborným výkonom, diváci zápasu neustále pribúdali.

Najťažší, no zároveň i najvyrovnanejší zápas Slovákov v základnej skupine hokejového turnaja na ZOH priniesol svoje rozuzlenie až v samostatných nájazdoch. Prvú tretinu mimoriadne napínavého stretnutia našich s domácimi Rusmi si podľa našich informácií pozrelo približne 65 % divákov pri obrazovkách, pričom s postupom času podiel neustále stúpal. Druhá tretina zaznamenala podiel okolo 68 % a tretia tretina spolu s predĺžením a samostatnými nájazdmi dosiahla podiel nad 72 %. V závere duelu sa však podiel vyšplhal nad úroveň 76 %, čo je doterajší rekord olympijského turnaja. Zápas si pre svoj lukratívny čas počas víkendu popoludní pozrelo doteraz aj najviac divákov, záverečnú fázu duelu počnúc treťou tretinou sledovalo takmer 1 300 000 divákov.

Markíza žala úspechy aj po zápase Slovákov. Diváci si nenechali ujsť ani jej večerného Sherlocka Holmesa, ktorý dosiahol podiel takmer 29 %. Joj v tom čase nestačila s Pirátmi Karibiku a Truhlicou mŕtveho muža pri podieli nad 12 %. Na Jednotke RTVS však naopak opäť uspela Kolonáda. Tá si už dokázala vytvoriť stabilnú divácku základňu, s ktorou môže zamávať asi už len príchod jojkárskeho X Factoru. Pôvodný seriál RTVS si pozrelo okolo 12 % v 12-54, v 12+ to bolo nad 20 %.

Čítať viac...
Nahor