Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Pikošky

Všetky tváre Pečie celé Slovensko potvrdené! Porotkyne šokovala nečakaná novinka

RTVS potvrdila informácie portálu Mediaboom.sk, od tohto týždňa začala s výrobou nového ročníka pekárskej šou.

Minulý týždeň portál Mediaboom.sk informoval o vrcholiacich prípravách na nakrúcanie 3. série Pečie celé Slovensko, ktoré odštartovalo tento týždeň v pondelok.

Šou sa opäť vrátila do priestorov kaštieľa Theresia Chateau v Bernolákove, kde vznikli aj dve predošlé série, pričom natáčanie bude prebiehať približne dva mesiace.

Televízia potvrdila, že v jeho priebehu vznikne celkovo 11 súťažných epizód 3. série a diváci sa aj tentokrát dočkajú vianočného špeciálu. Na rozdiel od minulých rokov však bude už jediný.

Ako sme informovali, RTVS neurobí žiadne zmeny medzi tvárami formátu.

Osvedčili sa jej ako moderátori tak porotkyne, na svojich miestach tak ostáva mužská moderátorská dvojica Juraj Bača a Milan Zimnýkoval a rovnako tak čisto ženský porotcovský pár Petra Tóthová a Jozefína Zaukolcová.

„Príde mi to, ako keby sme pred týždňom odišli a vrátili sa teraz naspäť. Ten rok neskutočne rýchlo ušiel. Samozrejme, sú tu nejaké malé zmeny. Najviac som sa tešil na našich súťažiacich, lebo oni sú srdcom tejto šou,“ vyjadril sa Juraj Bača.

Zohratí moderátori

Po dvoch odmoderovaných sériách už vytvorili s Juniorom fungujúci tandem.

„Stále ma vie niečo prekvapiť. Je to ako vo vzťahu. Na začiatku sa tak oťukávate, po roku si už dovolíte iné veci, po troch ďalšie… toto je presne ten mód, kedy sme sa v tom už všetci uvoľnili a môžeme si to užívať. V prvej sérii som bol veľmi opatrný, keďže to bola moja prvá takáto šou. Pri tej druhej som bol už uvoľnenejší a teraz je to úplne super,“ pokračuje Bača.

Junior mu dáva za pravdu.

„Verím, že Juraj ma bude prekvapovať stále viac a viac. Totiž, veľmi sme si na seba zvykli a ja to už poznám z inej dvojice, že už sa veľmi nepočúvame, lebo tušíme, čo ten druhý povie a je to také… Juraj však prišiel veľmi dobre naladený, tak budem si na neho dávať pozor, lebo niečo bude chcieť na mňa určite skúšať,“ doplnil ho Milan Zimnýkoval.

Podobne ako Bača sa najviac teší na súťažiacich.

„Najviac sa teším na ľudí. Na všetkých, ktorí na tom pracujú a, samozrejme, na tých, ktorí budú v stane. Je to skvelý príklad toho, že existujú ľudia, ktorí vedia niečo, nepredvádzajú sa pred kamerou a ani doma, milujú svoje remeslo a chcú sa niečo dozvedieť, keďže porotkyne aj radia. Ja mám rád túto šou a je to veľmi milé a hlavne založené na ľuďoch,“ dodáva Junior.

Šokované aj dojaté porotkyne

RTVS informovala, že sa do 3. série Pečie celé Slovensko prihlásilo približne 250 záujemcov.

Z nich vybrala televízia 120 na osobný kasting, ktorý potenciálni súťažiaci absolvovali s oboma porotkyňami. Z nich museli vybrať 12 finalistov.

„Bolo to veľmi príjemných takmer 10 dní v Bratislave. Niektorí doniesli fantastické výrobky a bolo príjemné sledovať, že vedia prečo tam idú a čo chcú dosiahnuť. Bolo veľmi náročné vyskladať finálovú dvanástku,“ priznala Jozefína Zaukolcová.

„Každý rok ma súťažiaci prekvapujú. Slováci sú na jednej strane konzervatívni a na druhej veľmi pokrokoví. Mne sa veľmi páčilo, keď priniesli niečo, čo som nepoznala, z ich kultúrneho dedičstva. Niečo z ich kraja, regiónu,“ hovorí Petra Tóthová.

Obe porotkyne čakalo na začiatku nakrúcania prekvapenie.

Súčasťou niekoľkotýždňovej výroby formátu sú tento rok po prvý raz luxusné karavany, v ktorých môžu čas medzi nakrúcaním tráviť moderátori aj porotkyne. Práve tie priznali, že boli šokované.

„Boli sme s Petrou obidve v šoku, je vnútri úžasný. Už vieme, kde sa môžeme zložiť, kde môžeme sedieť a oddychovať a cítime sa naozaj ako hviezdy,“ zareagovala na novinku Zaukolcová. Tóthová priznala, že ju servis dojal: „Ja som mala slzy na krajíčku a strašne som sa tešila. Je to úžasné, že takto na nás myslia. Len sa bojím, že nás tam zavrú a už nás nepustia.“

Kedy odštartuje 3. séria Pečie celé Slovensko

Pečie celé Slovensko doposiaľ zakaždým štartovalo v októbri.

Bolo tomu tak aj pre samotné vianočné špeciály, ktoré automaticky nadväzovali na finále súťažnej časti šou a vysielali sa týždeň pred sviatkami.

Aj tento rok odvysiela RTVS šou na jeseň, otázne je však jej zaradenie v rámci sezónnej štruktúry.

Dva ročníky Pečie celé Slovensko odvysielala v najsledovanejšom nedeľnom prime-time, kedy býva pri obrazovkách vôbec najviac divákov z celého týždňa. Súčasný šéf telerozhlasu Ľuboš Machaj však už v minulosti avizoval, že nedele chce vyhradiť skôr dramatickej tvorbe.

RTVS na jeseň chystá veľký historický seriálový projekt Niekde v Európe, dostane spolu osem častí. Práve ten by sa mohol objaviť v nedeľnom prime-time.

Pekárska šou by sa tento rok mohla presunúť na sobotné večery.

V prípade, ak by RTVS skutočne zmenila Pečie celé Slovensko vysielací deň, 3. séria by stihla odštartovať ešte v sobotu 30. septembra. Finále by takto pripadlo na 9. decembra.

Vianočný diel by nasledoval 16. decembra.

Prvé zábery

Foto: RTVS

Čítať viac...
Nahor