Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vražda Jána a Martiny opäť spojila Slovákov: Večerný dokument Markízy vystrelil, prekonal aj Oteckov

Dokument odvysielaný na výročie dňa vraždy novinára a jeho snúbenice sledovalo v komerčnej cieľovke najviac divákov z celého týždňa.

Už rok uplynul od chladnokrvnej vraždy investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. RTVS aj Markíza pri tejto príležitosti pripravili špeciálne programy, kým verejnoprávna televízia odvysielala mimoriadne vydanie Reportérov, Markíza pripravila večerný dokument.

Kvalitou spracovania nechala komerčná televízia tú verejnoprávnu ďaleko za sebou, Reportéri v niektorých momentoch nekvalitou pripomínali až študentskú prácu. Reláciu si v pondelok pozrelo 186-tisíc divákov, čo predstavovalo podiel 14,7 %. V komerčnej cieľovke mal ísť podiel pod deväť percent.

Spomienka na Jána a Martinu sa stala hlavnou témou celého štvrtka, čo potvrdila aj sledovanosť dokumentu Markízy. Tá ho odvysielala bez prerušenia brejkom, pričom ovládol celý deň ratingom 11,8 % a podielom 30,6 %, celkovo si ho pozrelo 570-tisíc divákov. Dokument prekonal nielen Oteckov ale aj všetky programy týždňa.

Čítať viac...
Nahor