Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vojna medzi Hlasom a X Factorom sa pritvrdzuje! Prichádzajú podpásovky!

Markíza promuje Hlas aj tvárou Celeste Buckhingam, ktorá však podporuje X Factor!

Netradične sa pustila Markíza do proma svojej speváckej show Hlas Česko Slovenska pri aktuálnom predstavovaní porotcov. Televízia vysiela promo spoty na castingy, v jednom z nich kauč Majk Spirit vyzýva na prihlásenie, pričom Markíza do proma použila klip, v ktorom sa Majk Spirit objavuje s Celeste Buckhingam. Ako podmaz spotu je počut práve jej hlas z ich spoločnej pesničky. Nebolo by na tom zrejme nič zvláštne, televízia sa však pravdepodobne zabudla spýtať mladej speváčky, či jej nevadí, že sa objavuje v prome pre Hlas Česko Slovenska, keďže Celeste podporuje kamaň pre konkurenčný projekt X Factor Slovensko.

Boj medzi televíziami začína byť tvrdý, obe show sa pritom budú vysielať až na jar 2014. Už teraz sme však svedkami mediálnych prestreliek, zatiaľ v podobe promo upútaviek. Ani JOJ sa nevyhla kontroverznej upútavke, kde vyzýva, aby diváci „zabudli na hlas“ a hlásili sa do X Factoru. Markíza s Novou už prezradila mená štyroch kaučov, JOJ oznámila, že sa s predstavovaním poroty ponáhľať nebude a urobí tak až v januári. Podľa našich informácii rokovania s potencionálnymi kaučami X Factoru prebiehajú a mohli by byť uzavreté ešte tento rok.

JOJ aj počas priameho prenosu finále Česko Slovensko má talent promovala show X Factor Slovensko aj pre českých divákov, moderátor Jakub Prachař niekoľkokrát vyzval, aby sa hlásili aj diváci z Česka a navštívili www adresu mujxfactor.cz. X Factor tak loví aj v susednom Česku, aj keď je stále ohlásená iba slovenská verzia programu. Promo v talentovej show však môže naznačovať, že aj X Factor možno nakoniec môže byť česko – slovenský.

Markíza s Novou teda tromfli JOJ v skoršom predstavení poroty, na ktorú majú zrejme dvojnásobný rozpočet, keďže show financujú dve televízie. JOJ však konkurenciu šokovala hlavnou výhrou 200 tisíc eur pre víťaza X Factoru, čo je viac ako dvojnásobok toho, čo môže vyhrať víťaz Hlasu. Čo ďalšie si do konkurečného boja televízie pripravili sa dozvieme zrejme v najbližších dňoch. Castingy do oboch show začínaj práve tento týždeň. Hra nervov zrejme obe televízie čaká aj pri rozhodovaní, v ktorý deň sa bude show vysielať. Opäť nám hrozí situácia z roku 2010, kedy Markíza a Nova nasadili na ten istý deň narýchlo pripravenú show Talentmania ako konkurenciu licencovanej show Česko Slovensko má talent.

 

Čítať viac...
Nahor