Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS výrazne upravuje program, pripomenie si dielo Mariána Labudu. Odvysiela aj poslednú rozlúčku

Do hereckého neba odišla ďalšia herecká legenda. Dnes, v piatok 5.1.2017, vo veku 73 rokov zomrel herec Marián Labuda, ktorému záchranári nedokázali v mieste jeho bydliska pomôcť po tom, čo mu prišlo nevoľno.

Marián Labuda sa posledne objavil vo filmovej rozprávke Anjel pána 2, nakrúcať mal aj dlho pripravovanú rozprávku režiséra Václava Vorlíčka Zlatovláska. Nesmrteľným bude vďaka svojim postavám vo Vesničko má středisková, Záhrada, Pacho, hybský zbojník či v seriáli Arabela sa vracia. Naposledy sa spomedzi seriálovej tvorby objavil minulý rok v kriminálke TV Prima Kapitán Exner, stabilnú postavu stvárnil v sitkome Slovenskej televízie Hlavne, že sa máme radi.

RTVS v súvislosti s úmrtím Mariána Labudu mení program. Jednotka zaradila do dnešného programu o 22:50 talkshow Takí sme boli. Dvojka dnes o 21:45 odvysiela v cykle GEN.sk jeho portrét v réžii Juraja Nvotu. O 22:00 nasleduje poetická komédia Martina Šulíka Záhrada, ktorá v roku 1995 získala niekoľkých Českých levov a stala sa filmovou udalosťou roka. Za herecký výkon vo vedľajšej úlohe získal ocenenie práve Marián Labuda. Jeho televízne začiatky pripomenie televízny film zo 60. rokov Neprebudený podľa rovnomennej predlohy Martina Kukučína. Dvojka ho uvedie v nedeľu 7. januára o 14:10.

Poslucháči Rádia Slovensko si v sobotu 6. januára krátko po 8:00 môžu vypočuť reprízu rozhovoru s Mariánom LabudomRádio Devín dnes o 21:00 uvedie reprízu rozhlasovej hry Veselé paničky, alebo ako Ján Štrasser, Igor Bázlik a Tomáš Janovic prinútili Shakespeara napísať rozhlasovú  komédiu so spevmi – komédia v hlavnej úlohe s Mariánom Labudom v postave Falstaffa. V sobotu po 7:00 odvysiela v Rannom ladení nekrológ a tiež záznam z archívu, ktorým si pripomenie jeho nezabudnuteľný hlas a výrazný, sugestívny prejav. V rozhovore s moderátorkou Zuzanou Golianovou si naňho zaspomína autor knihy rozhovorov s Mariánom Labudom, spisovateľ a publicista Ján Štrasser. O 9:00 uvedie rozprávkovú hru Eleny Antalovej O múdrom Opekancovi, v hlavnej úlohe s Mariánom Labudom, ktorá mala premiéru v roku 1975. Na 14:00 zaradilo do vysielania fíčer Táne Kusej – Prázdniny s mamou, venované hercovi a jeho rodine.

V Rádiu Regina odznie v nedeľu 7. januára o 10:00 repríza relácie Túto hudbu mám rád, v ktorej herca z jeho vzťahu k hudbe vyspovedal Vlado Franc. V piatok 12. januára o 23:00 sa v relácii Na koncert s Reginou predstaví ako spevák a zabávač.

RTVS pripravuje zmenu programu aj na deň poslednej rozlúčky s Mariánom Labudom.

Foto: Emil Vaško, pluska.sk

Čítať viac...
Nahor