Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vo štvorici po Slovensku s veľkým prepadom! Dila odštartovala silná, nestačila však na Plus

Najnákladnejší projekt leta padol do hlbšieho podpriemeru, na Dome sa s úspechom po krátkej pauze uviedla premiérová turecká telenovela.

Druhá séria šou Vo štvorici po Slovensku pravidelne od svojho vysokého štartu klesá. S piatou časťou sa prepadla o zatiaľ najvýraznejší kus, keď si medzitýždenne pohoršila o približne štyri podielové body na slabý share 18,9 %. Blízko k cestovateľskej k relácii Markízy sa opäť dostali Vinári, no i oni sa museli zmieriť s podobným prepadom. Ich podiel sa podľa našich informácií zastavil na 18,4 %, ich priemerom je však hodnota okolo 20 %. Večerná komédia lídra Paul už vyskočila vyššie, keď atakovala 24 %, Geissenovci po lepších dňoch klesli pod 15 %.

Markíze sa toto leto príliš neoplatili investície do pôvodnej premiérovej tvorby. Svokra sa vyššie do prime-time nadpriemeru dostala len s poslednou letnou časťou, Vo štvorici po Slovensku zas vyskočilo iba v úvode. S ďalšími dvoma epizódami uhrala šou okolo 25 %, štvrtá už klesla k 23 %.

V pondelok večer sa na menších staniciach Plus a Dajto zopakoval súboj sobotných snímok Joj a Markízy. Po televíznej dvojke už totiž začala zaraďovať do prime-time menšej stanice víkendové filmy z hlavného kanála aj Markíza, tento raz ale úspech nedosiahla. Vojak zaznamenal výrazne lepší výsledok s podielom nad 10 %, kým Green Lantern sa musel uspokojiť s hodnotou nad 4 %.

Pozornosť romantických duší sa v pondelok sústredila na štart novej hlavnej telenovely Doma. Stanica po mesiaci vrátila do kľúčového slotu o 21:30 premiérový turecký seriál, pričom novinka Dila sa uviedla úspešnejšie ako predchodkyne, keď ju sledovalo 1,8 a 1,9 % divákov s podielmi 7 a 10,9 %. Doma si však zatiaľ v tomto slote medzitýždenne nepolepšila, nakoľko obdobné výkony dosahovala aj s reprízami Svokry. Šancu na zlepšenie má už od dneška.

Napriek úspešnému štartu sa Dila nemohla tešiť z líderskej pozície medzi menšími stanicami. Vyššie totiž bola Plus nielen s Vojakom ale aj nasledujúcou reality šou Nahí v raji, ktorá získala dosiaľ najlepší podiel nad 10 %. Až po nej sa Doma dostala pred stanicu Joj.

Na ženský kanál Markízy sa okrem premiérovej tureckej produkcie vrátil aj Mentalista, s epizódami prvej série sa usadil v tradičnom čase o 20:30. Doma okamžite zaznamenala zlepšenie oproti Hriešnemu zoznamu, keď krimiseriál získal share 6 %. Paradoxne posilnila Wau, ktorej CSI Las Vegas nástup Mentalistu nateraz neohrozil, uhrala podiel 3,5 %. Dr. Dokonalý sa dostal nad trojku.

Prepad Markízy v prime-time a silná Plus aj Wau prispeli k tomu, že sa skupina Joj mohla po čase opäť tešiť z víťazstva v prime-time nad konkurenčnou Markíza Group. Obsadiť mala približne tretinu trhu s náskokom necelého pol bodu.

Čítať viac...
Nahor