Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vlci zviedli so Šťastným domovom vyrovnaný súboj, podvečerní Oteckovia pred oboma programami!

Podvečerný seriál Markízy síce ratingovo stratil, podielovo udržal vysoký nadpriemer. Dostal sa aj pred všetky hlavné večerné programy.

Vlkov už od tohto týždňa čakajú súboje s pravidelnými konkurentmi. Kým pred týždňom im nástup uľahčila Markíza konkurovaním neúspešnej minisérie Zakázaná láska, aktuálne už aj ona nabehla na premiérovú pôvodnú tvorbu. Na utorky vrátila Šťastný domov, ktorý zatiaľ nezopakoval jesenné maximá a vrátil sa k svojim priemerným výkonom. Dosiahol rating 7 % s podielom pod 19 %, celkovo si ho malo pozrieť takmer 355-tisíc divákov. Vlci druhýkrát po sebe klesli, prvý raz podliezli ratingových 7 %, v podieli mali ísť nad 18 %. Nabehli už na klasický režim dvoch brejkov. Celkovo ich sledovalo vyše 475-tisíc divákov. Markíza sa do jasného vedenia dostala v druhej časti večera, premiérové Dobre vedieť jej malo vyniesť rating 6,5 % s podielom cez 21 %. Joj neuspela so Všetko, čo má Ander rád a podielom pod desiatkou. Jednotka sa s dvojdielnou klasikou Tisícročná včela hýbala v oboch hlavných cieľovkách okolo podielových 9 a 10 %.

Medzi menšími stanicami najvyššie zo dňa zhodne vyskočili Plus a Doma. Stanica Joj uspela s filmom Siedmy syn a podielom cez 6 %, Dome sa zas vyššie drží nový seriál Matky a dcéry, v utorok dosiahol podiely 5,5 a až pod 7 %. Oba programy spoločne tesne prekročili 2 ratingy. Rýchlo a zbesilo 6 na Dajto podliezlo 6 %, kriminálky na Wau sa dostali pod 4 %.

Podvečer naďalej dominuje Markíza, ktorá sa začína stabilizovať nad podielovou tridsiatkou. Vyšvihli ju tam Oteckovia, ktorí síce oproti pondelku stratili až necelý rating, ubudli však aj diváci pri obrazovke a v podieli tak udržali vysoký nadpriemer až pod 31 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja ostáva zatlačená s podielom tesne nad 12 %. Markízu ťahá podvečer nahor aj v spravodajskej časti večera, Televízne noviny sa dostali pod 28 %, Noviny atakovali 22 %. Stále však ostávajú najsledovanejším spravodajstvom vďaka náskoku v celkovom publiku, kde ich malo sledovať 590-tisíc divákov, Televízne noviny sledovalo zas 560-tisíc divákov. Noviny v univerzálnej cieľovke už predbehlo len Najlepšie počasie, v 12 – 54 prvé dve priečky okupovalo Počasie Markízy s TN-kami.

Čítať viac...
Nahor