Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Vlastná emotívna novinka Markízy na jar potvrdená! Známe kompletné herecké obsadenie a dátum štartu

Markíza definitívne svoju seriálovú reakciu na pripravovanú emotívnu novinku konkurencie stihne vytiahnuť skôr.

Markíza potvrdzuje exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk. Tento týždeň sme vás informovali, že okrem seriálu Pán profesor má televízia chystať aj jarné vypustenie emotívneho seriálu Červené pásky a pokúsiť sa tak predbehnúť so seriálovou novinkou konkurenčnú Joj. Ako sme už uviedli, táto jar bude celkovo špecifická, nakoľko nielen Červené pásky, ale aj seriál Pán profesor začala Markíza pripravovať v reakcii na vznikajúce seriály Joj Jenny a Bola raz jedna škola, pričom všetky štyri série sa môžu stretnúť v jednej sezóne naraz.

Červené pásky pritom stihnú svoj nástup na obrazovky skôr, ako konkurenčná séria Jenny. Markíza už potvrdila informácie Mediaboom.sk a skutočne seriál vytiahne od začiatku marca na utorňajší prime-time o 20:30, kde žánrovo nadviaže na vybudovaný slot úspešného dramatického seriálu Sestričky, priamo v programe nahradí reality šou Utajený šéf. Červené pásky odštartujú v utorok 3. marca.

Zo spomínanej štvorice vzájomne konkurujúcich seriálov ide o druhé oficiálne potvrdenie dátumu štartu jedného z nich. Ako prvá sa stihne uviesť komediálna novinka Joj Bola raz jedna škola, ktorá bude bežať od 14. februára v piatky o 20:35. Neoficiálne sme vás informovali zároveň o zámere Markízy nasadiť vlastnú rodinno-komediálnu sériu zo školského prostredia Pán profesor na pondelky o 21:30, a to od 2. marca. Bez náznaku zatiaľ ostáva nasadenie emotívnej série Joj Jenny, aj keď televízia už v stredu spustila kampaň vypustením úvodnej piesne a klipu s ukážkami zo seriálu, čím predbehla napríklad aj promo Červených pások a Pána profesora. V prípade nasadenia to bude, zdá sa, naopak.

Markíza s oficiálnym ohlásením dátumu štartu Červených pások potvrdila aj ich kompletné obsadenie. Seriál je postavený na pätici detí, onkologických pacientoch, pričom sa odohráva práve na oddelení detskej onkológie. Hlavné dospelé postavy stvárnia zvučné mená Soňa Norisová, Alexander Bárta, Dano Heriban, Marek Majeský, Milan Bahúl a rovnako Dušan Cinkota a Gabriela Dzuríková, ktorí budú stvárňovať postavy nemocničného personálu. Samotných detských hrdinov hrajú Krištof Kelíšek, Peter Kiss, Adam Kubala, Eva Opáleková, Jakub Švec a Adam Trcka.

Hlavní detskí hrdinovia seriálu

S novinkou Červená pásky prišla televízia po tom, čo Joj začala pracovať na v našich končinách netradičnom silnom námete vychádzajúcom z adaptácie úspešného kanadského seriálu Jenny. Ten prináša príbeh 15-ročného dievčaťa, ktoré zasiahla rakovina a sleduje, ako takáto správa mení život rodín s podobným osudom. Seriál má priniesť silné emócie, pri spolupráci s odborníkmi osvetu ohľadom témy, aj svet mladého dievčaťa, ktoré sa so situáciou, kedy sa jej dospievanie zmenilo na boj o život, vyrovnáva po svojom, aj so sebe vlastným humorom.

Markíze sa podarilo v zahraničí nájsť podobný námet, v ktorom hlavným motívom sú deti bojujúce s vážnou chorobou. Vybrala pôvodom katalánsky seriál Polseres vermelles (Pulseras Rojas), ktorý do vlastnej série adaptovala aj americká stanica Fox pod názvom The Red Band Society. Pôvodný formát zo Španielska priniesol celkovo dve série v rokoch 2011 a 2013 a spoločne 28 častí. Na stanici Fox bol seriál uzavretý po 13 častiach. Markíza pracovne uvádzala novinku pod názvom Klub červených náramkov, čím odkazovala na originálne názvy. Červené náramky sú symbolom, aj neoddeliteľnou súčasťou, celého seriálu, ktorý sa odohráva na pediatrii, pričom sleduje osudy detských hrdinov, od malých detí po tínedžerov. Tí sa vysporiadavajú so zákernou chorobou, nosiac práve červené náramky symbolizujúce priateľstvo aj nádej.

Pôvodný seriálový formát je nielen dramatickou ale aj komediálnou tínedžerskou sériou, ktorá sa na svet a prostredie, v ktorom deti žijú a snažia sa liečiť z ťažkej choroby, pozerá práve pohľadom týchto pacientov. V originálnom seriáli sú hlavnými hrdinami deti vo veku 8 až 17 rokov.

O seriáli Červené pásky
Príbeh sa odohráva v nemocnici, no od väčšiny seriálov z nemocničného prostredia sa líši. Hlavnými postavami nie sú lekári, ale ich mladí pacienti vo veku od 10 do 16 rokov, ktorí majú napriek svojej chorobe rovnaké starosti ako ich zdraví rovesníci a tú istú túžbu smiať sa, milovať a objavovať svet. Sila priateľstva a zmysel pre humor im pomáha bojovať s vážnymi diagnózami. Diváci budú mať možnosť sledovať, ako si zvykajú na spoločný život v nemocnici, ako sa vyvíjajú ich charaktery aj vzťahy, no aj to, ako ich hospitalizácia mení životy ľudí okolo nich – ich rodičov, súrodencov, lekárov či priateľov. 

Čítať viac...
Nahor