Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Vladimír Železný naznačil spoluprácu s JOJ aj verejnoprávnou RTVS

Nový šéf českej komernej stanice Barrandov naznačil pre server Strategie.sk ďalšie smerovanie stanice. Nevylúčil pritom užšiu spoluprácu s komerčnou JOJ, ale dokonca ani s verejnoprávnou televíziou. Spoluprácu s RTVS dokonca považuje za ešte pravdepodobnejšiu a zaujímavejšiu, nakoľko verejnorpávna televízia môže iba ťažko spolupracovať s komerčnými konkurentmi na domácom trhu, ale oveľa jednoduchšie sa jej bude spolupracovať s televíziou z inej krajiny.

Železný kedysi pôsobil v Slovenskej televízii, kde sa podielal napríklad na programe Okná vesmíru dokorán, pozná slovenských tvorcov a v spolupráci so slovenskými televíziami vidí perspektívu efektívnejšieho fungovania. Napriek tomu, že česko – slovenské produkcie akosi strácajú na sile, výroba spoločných projektov môže byť stále finančne zaujímavá pre oba trhy. Dokazujú to vlastne aj ohlásené projekty Hlas Česko Slovenska (Markíza – Nova) a X Factor (Joj – Prima). JOJ ohlásila aj prípravu komediálneho česko – slovenského seriálu, zatiaľ nie je známe s ktorou televíziou. Do úvahy pripadajú iba Prima či Barrandov.

Stanica Barrandov stagnuje, jej podiel na trhu sa pohybuje okolo 4%, čo je napríklad menej ako má stanica Plus na slovenskom trhu. Konkurencia v Česku je však silnejšia, Barrandov bojuje najmä so stanicami Nova Cinema, Prima Cool, ČT24, či Prima Love. Do súboja s veľkými hráčmi Nova, Prima a ČT1 sa jej nedarí zasiahnuť. Železný si dal cieľ dosiahnuť do konca roka 2014 podiel na trhu 10%, čo sa ukazuje ako príliš ambiciózny plán. Úspechom bude akékoľvek navýšenie podielu nad 5 – 6% a stabilizácia stanice ako štvorky na trhu, čo sa jej v aktuálnom roku nedarilo.

Foto: Barrandov

 

 

Čítať viac...
Nahor