Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Finálové vystúpenie súboru Považan

Novinky

Víťazom tretej série Zem spieva sa stal Považan! Šou na RTVS končí definitívne, ďalšiu sériu nedostane

Šou, ktorá sa po prvýkrát objavila na obrazovke na jar 2017, túto sobotu definitívne skončila.

Folklórna šou Zem spieva spoznala svojho tretieho víťaza. Diváci hlasovaním rozhodli o triumfe Folklórneho súboru Považan, ktorý tak porazil súbor Podpoľanec na druhom mieste.

Celý prenos na RTVS ovplyvnila pandémia a tvorcovia tak zvolili nevšedný prístup v záujme, aby sa vo finále odprezentovali všetci finalisti.

Súťažiaci svoje vystúpenia nahrali vopred. Naživo z Mlynskej doliny sa divákom prihovárali iba moderátori zo skupiny S hudbou vesmírnou a patrioti, ktorí sa s folkloristami spájali cez videohovory. Súťažiacich podporili aj mnohé známe osobnosti. Nechýbala Zdena Studenková, Katarína Knechtová, Juraj Jakubisko, Peter Lipa a ďalší,“ uviedla RTVS.

Šou Zem spieva prišla na obrazovky na jar 2017 ako veľký až prekvapivý úspech RTVS, keď prerazila s folklórnym formátom, upraveným do klasickej komerčnej súťažnej šou. Práve na základe tohto úspechu sa folkór začal výraznejšie objavovať na slovenskej obrazovke.

RTVS zároveň po tomto úspechu nečakala a pustila sa hneď do prípravy nového ročníka, pričom len po jednoročnej pauze hneď pripravila aj ďalší. Aj pre výrazne obmedzené zameranie šou na folklórne talenty tak bude potrebovať dlhú pauzu.

Folklórna šou Zem spieva sa tak na obrazovke objaví v sobotu na dlhú dobu naposledy. S ďalšou sériou už RTVS po ukončení tretieho ročníka nepríde.

“Minimálne na desať rokov je potrebná pauza, aby sa projekt nesprofanoval,” povedal pre Stratégie režisér Peter Núñez s tým, že štvrtú sériu už neočakáva.

Čítať viac...
Nahor