Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Xénia Gregušová, foto: Markíza

Pikošky

Víťazka Farmy Gregušová: Po totálnej izolácii zažila s ostatnými farmármi šok!

Kým účastníci nemeckého Big Brother na jar ani len netušili, že ich krajinu a svet zachvátila pandémia koronavírusu, súťažiaci slovenskej Farmy vstupovali do šou po jej jarnej vlne. Jej neporovnateľný priebeh s tou jesennou im však po návrate do reality spôsobil šok.

Uplynulá Farma bola pre súťažiacich najbizarnejšia. Niekoľko mesiacov žili vo vlastnej bubline počas toho, ako sa vonku zhoršovala pandémia koronavírusu. Na nakrúcanie odchádzali po dvojtýždňovej karanténe počas leta, kedy sa situácia uvoľnila na maximum, pričom nakrúcanie šou vrcholilo koncom októbra, kedy sa Slovensko z jarného premianta v boji s pandémiou začalo postupne stávať jednou z najviac postihnutých krajín Európy.

„Na Farme sme boli v totálnej izolácii a poriadne sme ani nevedeli, čo všetko sa zatiaľ vonku dialo,“ hovorí v rozhovore pre Eurotelevíziu víťazka 12. série Farmy, Xénia Gregušová.

Pandémia ovplyvnila režim a nakrúcanie celej série, pri ktorej televízia výrazne obmedzila množstvo štábu na výrobe, rovnako na minimum skresala akékoľvek návštevy na statku. Súťažiaci museli byť v prísnej bubline a moderátorka Evelyn s hospodárom Martinom Bagárom pred vstupom na farmu zakaždým pretestovaní.

Keď sme vyšli von, bol to pre nás šok. Budeme sa s tým musieť ale naučiť žiť, tak ako všetci ostatní. Po finále sme to zrejme posledný raz spoločne oslávili, síce nie všetci farmári, ale väčšina z nás. Teraz už na nejaké párty či stretávky môžeme zabudnúť. Uvidíme, aká bude situácia,“ dodala.

V Nemecku zažili súťažiaci ešte výraznejší extrém. Aj v súčasnosti tam beží reality šou Big Brother, ktorá svoju vlaňajšiu novú sériu odštartovala na začiatku februára. Prví súťažiaci sa tak uzavreli do domu veľkého brata v čase, keď boli prípady ojedinelé týždne predtým, čo sa koronavírus začal vo veľkom šíriť Európou a spôsobil katastrofu vo viacerých mestách najmä Talianska či Španielska.

Do súťaže pritom v priebehu vysielania prichádzali noví hráči, ktorí už mali skúsenosť s novou situáciou. O tom, čo sa deje vonku, však mali s ostatnými súťažiacimi striktný zákaz hovoriť. Stanica Sat.1 bola za svoje kroky ostro kritizovaná, až nakoniec rozhodla o odvysielaní živého vysielania, v ktorom o situácii informovala všetkých hráčov. Nahrala pre nich tiež videoodkazy od rodiny.

Gregušová zároveň potvrdila, že všetci traja finalisti mali ešte pred finále spoločnú dohodu, na základe ktorej si peniaze z výhry podelia.

„My sme sa o tom rozprávali už pred finále a, samozrejme, že si nenechám celú výhru a budeme sa deliť. Dohodli sme sa, že si nechávam polovicu a druhú si rozdelia chlapci,“ uviedla, aké delenie si traja finalisti dohodli v prípade výhry kohokoľvek z nich.

Gregušová tiež priznala, že s inými súťažiacimi by delenie výhry zvažovala, no nehrnula by sa doň. „Na Farme sme boli super kamaráti, ku koncu sme spolu trávili veľa času a verím, že v kontakte ostaneme aj naďalej. Lukáš je úžasný človek, s Heňom je zas zábava. Ak by som vo finále skončila s niekým iným, možno by som zvažovala, či sa s odmenou deliť,“ povedala.

Čítať viac...
Nahor