Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Vinczeová aj Dangl s pozitívnymi testami, Markíza ide vyrábať Dvaja na jedného!

Ochorenie covid-19 aj medzi najznámejšími televíznymi tvárami prepuklo iba minulý týždeň.

O tom, že pandémia koronavírusu naberá na Slovensku na intenzite, svedčí aj rozrastajúci sa počet prípadov v televíznom prostredí. Aj keď televízie dodržiavajú pre zachovanie plynulých výrob programov ešte prísnejšie opatrenia, než akými sa musia podľa úradov riadiť, ochorenie sa začalo šíriť aj medzi najznámejšími tvárami.

Minulý týždeň prebehla médiami správa o tom, že na covid-19 ochorela najpopulárnejšia moderátorka Adela Vinczeová a následne aj jej manžel, moderátor Televíznych novín Markízy, Viktor Vincze. Pozitívny test mal nakoniec aj dramaturg a zabávač Dano Dangl, ktorý s Vinczeovou spolupracuje na viacerých projektoch. Neskôr pozitívny test vyšiel aj moderátorovi Matejovi „Sajfovi“ Cifrovi.

Známe tváre skončili kompletne v karanténe, kým manželia Vinczeovci prekonávajú ochorenie v spoločnej izolácii, Dangl odišiel od rodiny a izoloval sa od svojej manželky a detí.

Zaujímavosťou pritom je, že napriek viacerým zrušeným aktivitám známych tvárí Markíza už teraz pripravuje nakrúcanie zábavnej šou Dvaja na jedného, ktorá je spoločným projektom Vinczeovej a Dangla.

Markíza chystá nakrúcanie šou rovno budúci týždeň, vyrábať bude štúdiovú časť programu, aj s divákmi. Od prepuknutia koronakrízy Markíza nakrúca s polovičnou obsadenosťou miest v publiku, chystá aj kompletné pretestovanie komparzu antigénovými testami.

Televízia plánuje budúci týždeň nakrútiť viac častí programu, prvú výrobu Dvaja na jedného chce absolvovať už v stredu 16. decembra.

Denník Nový čas informoval o pozitívnych testoch na koronavírus v prípade Vinczeovej aj Dangla v piatok 4. decembra.

Moderátorku citoval denník ešte zo štvrtka 3. decembra, kedy mala Vinczeová absolvovať opakovaný test na koronavírus. V piatok oznámila, že je pozitívna. Dano Dangl mal výsledok s pozitívnym testom obdržať v stredu 2. decembra.

V prípade pozitívneho testu na Slovensku platí povinná domáca izolácia v karanténe, ktorú je možné ukončiť po 14 dňoch bez ďalšieho pretestovania. Markíza bude moderátorov Dvaja na jedného testovať skôr, aby potvrdila, že už nie sú infekční a budú môcť s negatívnym testom nastúpiť na výrobu.

Vinczeová aj Dangl, rovnako ostatní, budú mať po prekonaní ochorenia covid-19 v rámci výroby programov výhodu. Tí, ktorí prekonali ochorenie, nemusia absolvovať testy ani karanténu pre najbližšie 3 mesiace, kedy sú voči nákaze imúnni a nie sú ani infekční pre okolie.

Čítať viac...
Nahor