Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová zábava Jednotky opäť uspela, Milujem Slovensko aj Záhady tela víťazmi večera!

Joj v sobotu klesla s filmovou premiérou na úroveň Take Me Out, v piatok zabodovala Plus.

PIATOK: Napriek medzisezónnemu poklesu sa Milujem Slovensko opäť dokázalo dostať do piatkového vedenia. Po týždennej sviatočnej prestávke porástlo na rating pod 7 %, v podieli uhralo 20 %. Po rovnakej pauze si polepšilo aj Všetko, čo mám rád na Joj, ktoré však bolo opäť dvojkou, tesne malo prekročiť 6 % s podielom 18,5 %. Tradične až tretia bola Markíza s klasickým dielom Farmy, ktorý si ale polepšil pod šesť ratingov s podielom nad 17 %. Duel na Farme už bol lídrom, pozrieť si ho malo o málo viac ako 6 % divákov s podielom cez 23 %.

Joj vysoko v piatok dopĺňala Plus, klasicky uspeli Profesionáli, šli až pod 8 %, rovnú osmičku ale následne uhrala aj snímka Deň po tom. Nečakané dedičstvo na Doma získalo tesne cez 5 %, Lovci gangstrov na Dajto šli na 4,5 %. Vtierka Castle na Wau podliezla 5 %, Myšlienky vraha v dvojporcii šli cez 4 a na 5 %.

Rodinné prípady podvečer podliezli 24 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja zas prekročila 17 %. Televízne noviny dosiahli 24 %, Noviny 22 %, stali sa však najsledovanejším programom dňa v celkovom publiku, keď ako jediné prekročili polmiliónovú hranicu s vyše 530-tisíc divákmi. V komerčnej cieľovke vyhrali deň servisy o počasí Joj a Markízy.

SOBOTA: V prvý z dvojice víkendových večerov sa nedarilo komerčným hlavným staniciam. Obe bojovali tesne vedľa seba, Bod zlomu na Markíze mal získať rating 5,4 % s podielom len pod 16 %, premiéru Creed na Joj zas malo sledovať 5,3 %, čo však pri dlhšej minutáži znamenalo podiel takmer 17 %. Najlepší rating z večerných programov dosiahla, aj pre svoju dĺžku, zábavná relácia Jednotky Záhady tela, ktorá mala atakovať 6 % s podielom nad 16 %. Celkovo si ju pozrelo cez 470-tisíc divákov, čo je dokonca o 50-tisíc viac ako piatkové Milujem Slovensko.

Na menších staniciach Čierny blesk na Plus uhral 6 %, romantika Otcovia môjho syna na Doma túto métu atakovala. Tridsať prípadov majora Zemana sa na Dajto hýbalo nad 3 a blízko troch percent, Komisár Rex na Wau opäť neuspel s podielom cez percento, Inkognito prekročilo dvojku.

Smotánka na Markíze podvečer predbehla aj večerné programy televízií s ratingom o málo nad 6 % a podielom pod 22 %. Naši si o niečo polepšili na podiel pod 16 %. Televízne noviny získali podiel 24 %, Noviny nad 20 %. Z pohľadu najsledovanejších programov dňa sa zopakovala situácia z piatka, Noviny osamotené nad pol miliónom sledovalo cez 535-tisíc divákov, v 12 – 54 bolo najvyššie Najlepšie počasie už s odstupom na Počasie Markízy.

Čítať viac...
Nahor