Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: ZOO Markízy štart zvládlo, Noviny v nedeľu valcovali!

Líder to aj toto leto skúša v prime-time s akvizičným seriálom, po silnej kampani dosiahol jeho štart priemer stanice. Fetiše televízie RTVS v piatok predbehli aj predchádzajúcu Naj dedinku Slovenska, v sobotu zabodovali prvé diely Majora Zemana.

PIATOK: Záver pracovného týždňa nepriniesol prekvapivé rozloženie síl. Lídrom bola večer Markíza s českou komédiou, Dědictví aneb Kurvaseneříká jej však vynieslo len vlažný share tesne nad 20 %. Joj o niečo podrástla so špeciálom Moja mama varí lepšie ako tvoja, o málo prekročila slabých 12 %. Jednotka ďalšie leto v rade vysiela formát Naj dedinka Slovenska, v 12+ bola dokonca lídrom vo svojom čase s podielom nad 16 %, v komerčnej cieľovke sa dostala pod 10 %. Zaujímavosťou je, že nasledujúce Fetiše televízie dosiahli u mladých lepší rating ako Naj dedinka, podielovo sa dostali pod 11 %. V 12+ boli ale slabšie s podielom cez 12 %.

Medzi menšími Ip Man: Zrodenie majstra na Dajto uhral vyše 6 %, vysoko vyskočila Wau s reprízami nových častí 11. série Kostí pri podieloch pod 5 a 6 %. Dvojičky na Plus dosiahli podiel nad 4 %, Let fénixa cez 5 %, Dr. House s dvoma časťami od 19:30 šiel na Doma na 4 a takmer 5 %.

Susedské prípady sa podvečer dostali cez 26 %, šou Áno, šéfe musel stačiť podiel pod 13 %. V piatok sledovanosť správ ovplyvňovali udalosti v Nice, tradične rástli Televízne noviny, tentokrát s podielom cez 29 %, Noviny šli pod 21 %. Správy RTVS v komerčnej cieľovke podliezli 13 %, v 12+ uhrali 17 %. V tejto cieľovke ale tiež dominovali komerčné spravodajstvá, TN-ky s podielom pod 31 % a Noviny cez 25 %.

SOBOTA: So sobotnými filmami televízie nevyskočili. Majstrovský plán Markízy sa dostal pod 21 %, Rodičovský manuál na Joj zas pod 16 %. Na menších zabodoval štart klasického seriálu Tridsať prípadov majora Zemana, ktorý Dajto vyniesol podiely až pod 8 %. Filmy Záťah a Takmer vydaté na Plus a Doma ale uspeli s podielmi cez 6 %, Čert nikdy nespí a Inkognito na Wau šli pod 3 a nad 2 %. Z hlavných správ Televízne noviny dosiahli 28 %, Noviny zas podiel pod 24 %, predchádzajúca Smotánka podliezla 20 %, ČSMT, ktoré stlačila Tour de France, šlo cez 12 %.

NEDEĽA: V nedeľu Markíza štartovala svoj ďalší letný pokus s akvizičným seriálom v hlavnom vysielacom čase. Po minuloročnom prepadáku s Mušketiermi vytiahla iný žáner v podobe dobrodružného Zoo, ktoré štart ustálo. Ratingovo sa s prvými dvomi časťami hýbalo tesne pod alebo na 8 %, tretia už klesla bližšie k sedmičke. Podielovo ale rástla, tri epizódy získali podiely 21,1, 21,8 a 26,8 %. Rovnakým maratónom bude líder pokračovať aj ďalšie týždne.

Joj konkurovala kinopremiérou Mordecai: Grandiózny prípad, uhrala 6,5 ratingu s podielom 18,3 %. Napriek tomu však po štvrtku aj v nedeľu vyhrala prime-time, o čo sa postaralo spravodajské pásmo. Vyskočili jej už Krimi s podielom nad 27 %, pričom Noviny vyhrali súboj hlavných spravodajstiev o vyše 2 ratingy pri podieli až pod 32 %. Televízne noviny šli pod 27-čku.

Večer sa darilo aj Plus s Kameňákom 2 pri podieli takmer 9 %, silná bola ale aj Doma s filmom Zakázaný tanec a podielom cez 8 % či Dajto, ktorého Žandár zo Saint Tropez sa prehupol cez 7 %. Podvečerný Forrest Gump na Markíze prepadol s podielom 13 %, keď neustál konkurenciu Tour de France, po ktorej rástol, Nové bývanie uspelo nad 20-tkou.

V priebehu všetkých troch dní okupoval vrchol dňa servis o počasí, kým v piatok a sobotu bolo na čele Počasie Markízy, v nedeľu už Najlepšie počasie, ktoré sa stalo aj najsledovanejším programom celého týždňa pred nedeľnými Novinami.

Čítať viac...
Nahor