Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Z veľkých súperov lákal viac zápas s Fínmi, Markíze vyšli filmové premiéry!

Líder stavil voči hokeju na premiérové drámy orientované na ženy.

PIATOK: Farma 7 vo finále historicky najslabšia, jasne však vyhrala! Dvojkou Čo ja viem

SOBOTA: Sobotný zápas Slovákov s Kanadou sa napriek lukratívnemu času zaradil k menej sledovaným duelom našich. V jednotlivých tretinách ho sledovalo v univerzálnej cieľovke 12+ okolo 650, 720 a 590-tisíc divákov. Podielovo šlo o hodnoty dvakrát nad 38 a v poslednej tretine pod 29 %. V 12 – 54 to bolo vyše 47 a 48 % a pod 34 %.

Napriek menšej mase divákov zápas i tak bral v komerčnej cieľovke, s treťou tretinou zasiahol do hlavného programu staníc. Televízne noviny sa dostali nad 19 %, Noviny na 13,5 %. Markíza s filmovou premiérou však už dokázala narásť, keď film Moja dcéra je anorektička šiel pod 23 %. Reprízová Vojna neviest na Joj uhrala 11,5 %. Loganova vojna sa na Plus dostala pod 6 %, Picherovka Keď srdce puká na Doma zas cez 3 %. Maratón Hurikánu na Dajto začínal nad jednotkou, postupne sa dvíhal nad 2, 3 až neďaleko štyroch percent.

NEDEĽA: Nedeľný večerný duel proti Fínom zaznamenal oproti Kanade značný rast. Napriek rovnakej prehre 0:5 jednotlivé tretiny v 12+ sledovalo cez 700 vyše 880 a opäť nad 700-tisíc divákov. O veľký príliv v druhej tretine sa postaral vývoj zápasu, keď po prvom dejstve bol stav bezgólový. Podiel najprv atakoval 34 %, následne sa vyšvihol nad 38 a v treťom dejstve padol na 29,5 %. V komerčnej cieľovke 12 – 54 sa podiely hýbali na úrovni 41,5 %, takmer 47 a nakoniec nad 35 %.

V súboji spravodajstiev Televízne noviny prekročili 17 % a ratingovo ich predbehli Noviny, ktoré v podieli podobne preliezli 17-tku. S filmom už bodovala Markíza, ktorej premiérová dráma Dokonalý manžel nemala ďaleko od desiatich ratingov a v podieli sa tesne prehupla cez 25 %. Joj vykryla večer reprízovým filmom Deň po tom, atakovala 14,5 %. Naša rodinná svadba na Plus o málo prekročila 4 %, dvojporcia Zámeny manželiek na Doma dosiahla pod 2 a nad 3 %. Dva Hurikány na Dajto sa dostali cez dve a štyri percentá.

Foto: Dokonalý manžel

Čítať viac...
Nahor