Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Z Ria najsledovanejší Sagan, zlatý finiš Tótha sa blížil k 40-tke!

Najsledovanejšie udalosti víkendu priniesli záverečné dni olympiády.

PIATOK: Medailový víkend Slovákov na olympiáde v Riu, ktorá ukončila svoje dianie, odštartoval v piatok vynikajúci Matej Tóth. Prenos z chôdze na 50 km uhral priemerne podiel v 12 – 54 okolo 21 %, zlatý dobeh do cieľa sa však podľa našich informácií blížil k vysokej hranici 40 %. Tento prenos ovplyvnil podvečer komerčných staníc. Kým Markíza priveľmi neklesla a preniesla si divákov až ku Kolesu šťastia, ktoré vzrástlo na takmer 23 %, Joj bola od popoludnia v podpriemere a nevyhrabala sa z neho ani s Moja mama varí lepšie ako tvoja pri podieli desať percent. So spravodajstvom však narástla, Noviny dokonca vyhrali pri podieli 26,5 %, Televízne noviny atakovali 26 %.

Večerný film lídra Andílek na nervy sa dostal na takmer 22 %, Beštia na Joj uhrala 16 %. Profesionáli na Plus získali 6 %, film Životná šanca šiel pod 7 %. Dr. House na Doma sa s dvomi časťami hýbal nad 4 %, rovnako aj prvý diel Sherlock a Watsonová. Dajto s maratónom druhej série Prvých sto dosiahlo najprv podiely okolo 4 %, potom šlo pod 5-ťku, posledné dve časti mali ísť nad 7 a pod 9 %. Wau s Kosťami uhrala takmer 4 a o málo cez 3 %, silná je od 18-tej, kde dvojporcia Súdnej siene získala podiely medzi 5 – 6 %.

SOBOTA: Sledovaná bola olympiáda aj v sobotu, kedy striebornú medailu vybojoval mužský štvorkajak. Prenos z posledných disciplín v rýchlostnej kanoistike dosiahol na Dvojke podiel 24 % (12 – 54), strieborná jazda Slovákov však vyskočila nad 35 %.

Sledovanejšie hlavné správy mala opäť Joj, Noviny sa dostali pod 26 %, Televízne noviny len tesne nad 24 %. S večerným filmom už bola ale jasným lídrom Markíza, premiéra Ninja korytnačky dosiahla podiel nad 22 %, Joj nevyšla premiérová snímka Rómeo a Júlia s podpriemerným podielom len cez 11 %. Na menších sa darilo Doma s filmom Protiklady sa priťahujú a podielom nad 8 %, Neriadená strela na Plus uhrala o málo cez 5 %, maratón Prvých sto v prime-time neuspel s podielmi pod 3, rovné tri a 3,5 %, až po jedenástej seriál vzrástol nad sedmičku a deviatku. Wau so seriálom Čert nikdy nespí šla nad 2 %, Inkognito vyskočilo na 4,5 %.

NEDEĽA: Najsledovanejšou udalosťou z Ria na Slovensku bol štart Petra Sagana v horskej cyklistike. Prvú časť pretekov aj so skvelým Saganovým nástupom sledovalo takmer 550-tisíc divákov a podiel v 12 – 54 dosiahol až  34,5 %. RTVS aj v súvislosti s nezdarmi Sagana a prepadom v poradí zaradila v priebehu pretekov ďalšie prenosy, záverečná časť aj s finišom uhrala share vyše 23 %.

Večer si divákov televízie podelili, Markíza s filmom Parker mala uhrať 21,5 %, Joj so snímkou Pád Bieleho domu tesne nad 18 %. Jednotka s filmom Kolja dosiahla podiely pod 9 a 8 % v 12+ a 12 – 54. Doma a jej Láska na karí uhrala podiel pod 7 %, Terapia láskou na Plus sa dostala pod 6 %. Dajto uzavrelo druhú sériu Prvých sto najhoršími výkonmi, v prime-time len dvakrát cez 2 %, následne o málo cez 3 %, v noci finišovalo dvomi dielmi na takmer 5 a pod 7 %.

Čítať viac...
Nahor