Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Vtedy na Západe po štarte kleslo o polovicu! Búrlivé víno nezopakovalo výskok

Joj s druhým vydaním Vtedy na Západe úspech zo štartu nezopakovala, na jej výkone sa môže v posledných týždňoch prejavovať teplejšie počasie aj športy. Stredajší nárast zas nezopakovalo Búrlivé víno.

NEDEĽA: Tvoja tvár znie povedome drží vysoký podiel na úrovni Hornej Dolnej! Dvíhajú sa Televízne noviny

PIATOK: V piatok podvečer sa situácia oproti strede vrátila do bežnejších koľají. Šou Moja mama varí lepšie ako tvoja bola lídrom keď v podieli atakovala 20 %, Búrlivé víno sa po jednodňovej pauze vrátilo s podielom takmer 18 %. Televízne noviny šli cez 28 %, Noviny uhrali 22 %.

Večer sa opäť najväčšia pozornosť zamerala na Markízu a Jednotku. Šou Čo ja viem uhrala vysoký nadpriemer pri ratingu vyše 7 % a podieli 21 % v komerčnej cieľovke. Celkovo malo šou sledovať až 460-tisíc divákov s podielom pod 23 %. U mladých nebola ďaleko od Farmy, ktorá s prvou časťou dosiahla na osem ratingov s podielom takmer 23 %. Duel reality šou šiel až pod deviatku pri podieli pod 33 % a stal sa najsledovanejším programom dňa. Filmový piatok na Joj bol znovu podpriemerný, snímka Vtedy na východe sa ťahala k podielu len 13 %.

Menšie stanice boli v piatok vlažné, film Sniper 2 na Dajto sa dostal na 4 %, Vinári na Plus dvakrát podliezli trojku. Vyskočili predchádzajúci Profesionáli s podielom 7 %. Aj tento piatok šiel na Doma Mentalista, v podieli uhral 3,5 %, snímka Klebetí sa… atakovala 4 %. Kosti na Wau sa hýbali nad 2 a 3 %.

SOBOTA: Novinka Joj Vtedy na Západe čísla zo štartu neudržala. S druhou epizódou spadla o viac než polovicu výkonu prvého vydania, keď ju malo sledovať len 4,6 % divákov s podielom 13,8 %. Joj však posledné týždne začína, zdá sa, najviac trápiť krajšie počasie a tiež šport. Nástupu týchto dvoch faktorov sa odráža najmä v spravodajskej časti večera. Hlavné správy jej posledné týždne klesajú, v sobotu sa dokonca prepadli pod 19 %.

Čítajte viac: Téma westernu na Joj bude, v budúcnosti chystá veľké prekvapenie! Vtedy na Západe zas prinesie novinky

Joj začala v prvý víkendový deň padať od príchodu popoludňajšieho hokeja. Prípravný zápas Slovákov proti Rusom dosiahol v 12 – 54 podiely pod 12, 18 a až pod 19 %. Neskôr štartovalo finále extraligy, dostalo sa na podiely nad 6, 8 a cez 9 %. Televízne noviny však netratili, naopak, posilnili s podielom o málo nad 31 %. Vyšvihla sa aj podvečerná Smotánka s podielom 26,5 %, Naši tesne prekročili 14 %. Hlavný večerný film Markízy Prenasledovaná oproti minulotýždňovej snímke ratingovo niečo stratil, v ratingu prekročil 7 % avšak so silnejším podielom takmer 23 %.

Na menších staniciach film Dajto Nekecaj a pádluj! uhral 6 %, snímka Som číslo štyri na Plus atakovala 6 %. Odkryté tajomstvo na Doma šlo cez 5 %, V siedmom nebi na Wau sa ťahalo k dvojke.

Čítať viac...
Nahor