Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: V sobotu najvyššie futbal na Dajto, v nedeľu vyhrala premiéra Joj!

S posledným prípravným zápasom Slovákov pred futbalovým EUROm sa Dajto podarilo predbehnúť aj Markízu.

PIATOK: Čo ja viem vo finále tretej série predbehlo aj Babovřesky! V júni piatky na Jednotke obsadí futbal

SOBOTA: Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou posledný zápas pred veľkým európskym šampionátom. Prípravný duel proti Severnému Írsku vysielalo v sobotu večer Dajto, ktoré sa vďaka nemu dostalo na čelo sledovanosti pri podieloch 19 a 21,5 %. Predbehlo aj Markízu, ktorá s filmom Pozdravy zo spermobanky uhrala len tesne cez 17 %, podpriemerná bola aj Joj s filmom Hľadá sa Nemo v rámci špeciálneho Disney dňa a podielom pod 12 %. Cez deň sa však televízii Disney snímky hýbali už okolo priemeru, najvyššie vyskočila Popoluška s podielom až okolo 24 %.

Večer z ostatných staníc do nadpriemeru okrem Dajto vyskočila aj Plus s Kutyilom aj filmom Ja, robot, keď oba programy uhrali až 8 %, Doma vyšlo Leto v Barcelone s podielom nad 6 %. Markíza podvečer odvysielala posledné premiérové vydanie Smotánky túto jar, šla s ním pod 26 %, výrazne si v sobotnom accesse polepšili reprízoví Naši s podielom až nad 19 %. Televízne noviny šli pod 31 %, stali sa tesne pred druhým polčasom futbalu najsledovanejším programom soboty, Noviny uhrali 24,5 %.

NEDEĽA: Nedeľný večer vyšiel najlepšie Joj. Jej premiéra Osamelý jazdec bola s dlhou minutážou až do polnoci vo svojom čase lídrom, dosiahla podiel pod 23 %. Rating jej zrazila dĺžka, nepustila ho nad šestku. Podobný rating uhrala aj premiéra Markízy Vražedná hra, ktorá však bola o takmer hodinu a pol kratšia, podielovo tak padla pod 19 %. Jednotka odvysielala prenos 8. ročníka ankety Slovenka roka, celkovo ho malo sledovať okolo okolo 270-tisíc divákov s podielom 13,7 % v 12+.

Na menších Kutyil podliezol päťku, film Starí frajeri už stúpol na 5,5 %. Na ich úrovni sa držali aj Muži v čiernom 2 na Dajto s len o desatinu nižším podielom. Diana na Doma sa dostala pod päť percent, Wauka s krimi CSI New York na 2 a pod 3 %. Cez deň vyskočila Dvojka s prenosom mužského finále grandslamu Roland Garros, v oboch hlavných cieľovkách sa hýbala okolo 9 %.

Podvečer Horná Dolná atakovala 22 %, Nové bývanie šlo nad 16 %. Z hlavných spravodajstiev vyhralo to na Joj, Televízne noviny v podieli uhrali pod 28 %, Noviny sa dostali tesne nad 28 %. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie.

Joj v nedeľu vyhrala prime-time s náskokom na Markízu takmer 2 %, zvíťaziť sa jej v hlavnom vysielacom čase podarilo minulý týždeň aj v stredu a štvrtok. Markíza jej však odskočila klasicky v pondelok a tiež sobotu či piatok, kedy bola Joj až trojkou večera za Jednotkou.

Čítať viac...
Nahor