Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: V siedmom nebi podľahlo Stathamovi, získalo však vysoký nadpriemer

Štart Rozborilovej novinky predčil výkonom aj posledné vydania Modrého z neba, na akčnú Markízu však nestačil. Jednotka v sobotu vrátila Poštu pre teba a odštartovala Marcinovu talkshow Neskoro večer.

Ako sme vám už v predchádzajúcom článku o piatkovej sledovanosti prezradili, sobotu jednoznačne zabetónovala premiéra českej komédie Kameňák 4. S podielom pod 43 % získala jeden z rekordných výsledkov súčasnej Markízy a s ratingom 14,5 % sa stala jasne najsledovanejším programom týždňa.

Joj nedokázala v takejto konkurencii uhrať viac ako svoj podpriemer, film Som číslo štyri sa blížil k hranici 14 %. Na Jednotke sa v tom čase vrátila Pošta pre teba, ktorá v 12+ nesklamala televíziu s podielom okolo 16 %, z niekdajšej slávy jej však už veľa neostalo. Pravdivé príbehy Katky Brychtovej uhrali podiel takmer 14 %, nasledovala ich premiérová talkshow Petra Marcina Neskoro večer, ktorú podľa našich informácií sledovalo okolo 210-tis. divákov (12+) s podielom pod 13 %.

V nedeľu sa sily televízií prerozdelili úplne inak. Markíza aj Joj síce ponúkli úplne odlišné tituly, oba sa dočkali mohutnej propagácie, čo sa odrazilo aj na číslach sledovanosti. Novinka V siedmom nebi získala podľa našich informácií rating 10,8 %  a podiel 28,2 %, pričom v skupine 12+ sa stala najsledovanejším programom dňa s počtom divákov takmer 650-tis. Na chrbát jej v tejto cieľovke dýchali Televízne noviny s minimálnou stratou, v 12 – 54 však Siedme nebo bez väčších problémov porazil Jason Statham a snímka Nezastaviteľný s výkonom 12,6 % v ratingu a 32,6 % share.

V siedmom nebi tak odštartovalo s lepším výkonom než aký dosahovali posledné vydania Modrého z neba. Tie vo svojej poslednej sezóne strácali divákov. Rozboril si však bude musieť väčšinu tých z prvej časti udržať, aby naplnil očakávania.

Napriek tomu, že nedeľné Televízne noviny uhrali v 12 – 54 vysoký podiel takmer 37 %, darilo sa aj Veľkým Novinám vysielaným naživo z Trenčína a to napriek tomu, že boli skrátené. Kým počas leta ich televízia naťahovala aj za 20:15, po snahe štartovať Panelák načas ich skrátila o päť minút. V nedeľu sa však Joj pokúsila predčiť Markízu štartom relácie V siedmom nebi už o 20:25, hlavné správy tak skončili krátko po ôsmej. S podielom 27,5 % mohli byť spokojné, v nových časoch sa však nedarilo Športu (nad 21 %) a ani Najlepšiemu počasiu (takmer 23 %), ktoré začínalo po 20:15 ako kedysi práve Šport. Športové noviny Markízy uhrali vysoký podiel takmer 30 %, Počasie nad 28 %.

Čítať viac...
Nahor