Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: V nedeľu dominovala akcia, dopredu sa dostala Markíza s Plus!

Nedeľný večer ovládli medzi najbližšími konkurentami akčné tituly, cez deň do sledovanosti prehovorilo finále parížskeho grandslamu.

PIATOK, SOBOTA: Finále Ligy majstrov sledovanejšie ako pred rokom! Noviny Joj v piatok porazili TNky
Upozorňujeme, že výsledky za piatok a sobotu nezohľadňujú oneskorenú sledovanosť (meraná v deň vysielania programov), nedeľné výsledky už áno.

NEDEĽA: Počas dňa do sledovanosti výraznejšie prehovorila Dvojka, ktorá ponúkla viacero prenosov z tenisového grandslamu Roland Garros, pričom nechýbalo ani finále mužov. Nádherný súboj svetovej jednotky Novaka Djokovica, ktorého dokázal zlomiť Stan Wawrinka, zaujal aj slovenských divákov, keď duel v oboch hlavných cieľovkách dosiahol podiel nad 10 %. Významne sa prekrýval aj s hlavnou podvečernou ponukou komerčných staníc, kde situáciu ustála Joj s Novým bývaním, ktoré uhralo podiel pod 22 %, Susedia a Kredenc uhrali podiely nad 16 a 15 %.

Po piatku sa opäť blízko k sebe dostali hlavné spravodajstvá Markízy a Joj, keď Televízne noviny zvíťazili len o tri desatiny ratingu, podielovo atakovali 32 %. Noviny Joj skončili pod 27 %.

Z večerných ponúk slovenských staníc si diváci jasne vybrali akciu. Premiérový akčný triler Expresná zásielka na Markíze sa stal jednoznačným najsledovanejším programom dňa, keď podľa informácií z prostredia televízie ho sledovalo 9,2 % divákov s podielom 27,7 %. Premiérová komédia Rodičovský manuál na Joj výrazne zaostala, keď ju sledovalo 6,2 % divákov s podielom 16,2 %.

Aj medzi menšími stanicami jasne vyhrala akcia, keď snímka Skala na Plus dominovala vo svojej konkurencii a atakovala 10 %. Nadpriemerne sa darilo aj romantike Domy, keď s filmom Šťastlivec uhrala 7,5 %. Dajto sa s filmom Nekecaj a pádluj! dostalo nad 4 %.

Čítať viac...
Nahor