Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Víkendová sledovanosť: Talentová show opäť zvýšila náskok

V nedeľu si opäť polepšila talentová show, v sobotu po prvýkrát prehrala Farma.

Sledovanosti uplynulý víkend opäť dominovala talentová show TV JOJ, ktorej sledovanosť opäť rástla a dosiahla najlepší výsledok v tomto ročníku. Podľa našich informácií dosiahla takmer dvojnásobok počtu divákov ako film na Markíze. Česko Slovensko má talent získalo podľa zatiaľ neoficiálnych informácií rating viac ako 15% a podiel viac ako 38%. Markíza v nedeľu večer ponúkla kinohit Mission Imposible 4, ktorý mal podľa neoficiálnych informácií dosiahnuť rating viac ako 8% a podiel tesne pod 25%. Talentová show sa zrejme opäť stala aj najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa. Z menších staníc v nedeľu uspeli stanice Doma a Plus. Najsledovanejším programom menších staníc bolo spravodajstvo Krimi na Plus s podielom nad 10%, uspeli aj večerné filmy – Tanec s vášňou (Doma) a Ja robot (Plus) – oba, podľa dostupných informácií, dosiahli podiel takmer 6%.

TV JOJ bola úspešná aj v sobotu, keď uviedla film Oceľová päsť. Podľa našich informácií film dosiahol podiel takmer 26%. Markíza dosiahla s reality show Farma podiel nad 22%. Malým staniciam dominovalo opäť spravodajstvo Krimi na Plus s podielom nad 10%, uspeli aj romantické filmy na Doma s podielom okolo 6% a sci-fi film na Plus s podielom okolo 5%. Nadpriemerný výsledok dosiahla aj stanica Fooor s filmom Fantomas sa hnevá (podiel nad 4%). Jednotka RTVS uspela so svojou show Pošta pre teba, ktorá dosiahla v 12+ podiel okolo 16%.

V piatok si divákov držala Markíza so seriálom Búrlivé víno s podielom nad 28%. Sledovanosť v piatok ovplyvnil kvalifikačný futbal Grécko vs Slovensko na Dajto, ktorý podľa našich informácií stanici priniesol podiely okolo 11%, resp. 13%. Futbal bral divákov najmä Jojke, ktorej seriál Panelák mal najslabší deň v týždni s podielom len okolo 15%. V piatky sa darí show Milujem Slovensko, tento raz show dosiahla podiel okolo 15% v oboch cieľových skupinách. Na malých staniciach uspelo opäť spravodajstvo Krimi na Plus s podielom nad 9%, seriál Sila na Doma s podielom nad 7%, X Factor na Plus sa podľa neoficiálnych informácií pohyboval okolo podielu 5%.

Všetky tri dni bolo zo spravodajských relácií najsledovanejšie spravodajstvo Markízy Televízne noviny, ktoré si drží výrazný náskok pred konkurenciou. Podiel Televíznych novín sa podľa našich informácií pohyboval nad 40% a nedeľné vydanie sa ako jediná relácia priblížilo sledovanosti najsledovanejšieho programu jesene – talentovej show Jojky.

Správu o sledovanosti upresníme po vydaní oficiálnych tlačových správ televízií.

JOJ doplnila čísla sledovanosti vo svojej tlačovej správe:

Oceľová päsť rating 8,2% a podiel 25,9%

Česko Slovensko má talent rating 15,5% a podiel 38,4%

 

Foto: Prima

 

 

Čítať viac...
Nahor