Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Víkendová sledovanosť: Ako dopadol súboj talentovej a farmárskej show?

V nedeľu sa po prvýkrát stretli v priamom súboji formáty Farma a Česko Slovensko má talent. Nedeľa večer patrí k divácky najsilnejším dňom, kedy je pri obrazovkách najviac divákov. Vyraďovanie vo Farme dosiahlo nadpriemernú sledovanosť, talentovú show JOJ však neohrozilo, aj keď znížilo jej podiel na trhu. Farma dosiahla slabší výsledok v sobotu, JOJ neuspela s programovou novinkou v piatok.

Podľa informácií Mediaboom.sk Farma v nedeľu dosiahla podiel okolo 25%, čo je aktuálne podpriemer stanice, rating relácie však bol nad úrovňou 10%, čo je v konkurencii talentovej show veľmi dobrý výsledok. Česko Slovensko má talent na JOJ sa v ratingu pohybovala na 12%, čo je pre stanicu stále výrazný nadpriemer, podiel na trhu sa podľa našich informácií dostal pod 30%.

V sobotu dosiahla Farma slabšie výsledky, v podieli na trhu sa výkon markizáckej reality show podľa našich informácií pohyboval len okolo 22-23%. Spokojná zrejme nebola ani JOJ, ktorá s filmom Nejako sa to komplikuje dosiahla podiel okolo 18%. Markíze zafungoval akčný film Ostrelovač s podielom nad 28%. V sobotu sa darilo Jednotke RTVS, ktorá vo svojej cieľovej skupine 12+ bodovala s Poštou pre teba (podiel okolo 15%) aj reláciou Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou (podiel okolo 14%).

V piatok Markíza divákom namiesto Búrlivého vína a Farmy  ponúkla film Duch, ktorý dosiahol iba vlažnejší výsledok – podiel na trhu sa podľa našich informácií pohyboval okolo 25%. Panelák na JOJ dosiahol podiel okolo 20%. JOJ neuspela s novým formátom Láska na celý život, ktorý sa podľa našich informácií v podieli na trhu pohyboval iba okolo hodnoty 14%. Pomerne úspešná bola Jednotka RTVS s oskarovým filmom Anglický pacient – podiel v 12+ sa prehupol cez 9%.

Informácie o sledovanosti doplníme v prípade vydania tlačových správ televízií.

Čítať viac...
Nahor