Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Superstar aj V siedmom nebi nabrali divákov, víťazom nedele Televízne noviny!

Hlavné správy lídra potvrdili, že v prípade lepšieho nábehu majú na vyššie čísla. I tak ale potvrdzujú prepad.

PIATOK: Kvalifikačný futbal očakávane kraľoval, jeho konkurenciu najlepšie zvládol X Factor!

SOBOTA: Dvojičky opäť s poklesom, špeciál Mojej mamy už rástol! Svetová vojna Z Markíze prekvapivo nevyskočila

NEDEĽA: S blížiacou sa zimou pribúda pri obrazovkách viac a viac divákov, či si už začínajú všímať aj televízie. Oproti minulej nedeli pocítili nárast v počte divákov obe veľké šou, pričom v podieli sa prakticky nepohli. Superstar si polepšila o pol ratingu, keď sa mala podľa informácií televízie už po započítaní oneskorenej sledovanosti dostať na hodnotu 11,3 % s podielom 31,2 %. Superstar sa tak podarilo dostať späť na čísla z prvých týždňov po štarte.

V siedmom nebi si polepšilo o tri desatiny ratingu na 8,3 % s podielom 21,7 %. Šou o plnení snov potvrdzuje ďalší týždeň značný medziročný pokles. Vyhrať sa jej darí aspoň v celkovom počte divákov, kde mala vyhrať o vyše 80-tisíc divákov. Doktor Martin na Jednotke dosiahol podiely 8,5 a pod 11 % (12 – 54 / 12+).

Medzi menšími bolo v nedeľu večer najvyššie Dajto, ktorého Terminátor 2: Deň zúčtovania dosiahol podiel pod 6 %, Zámena manželiek na Doma sa dostala nad 4 %. Aj druhý víkendový večer nevyšiel Plus film, snímka Udri a zdrhi! atakovala len 4 %. Wau sa darilo s kriminálkami CSI New York a podielmi pod 3 %.

Jeden z lepších jesenných dní majú za sebou Televízne noviny, ktoré sa v nedeľu ako jediné dostali nad dvanásť ratingov a pripísali si tak dnes už ojedinelý status najsledovanejšieho programu dňa. Podielovo uhrali nad 32 %, čo pre ne stále znamená medziročný pokles. K povyskočeniu im dopomohol silný nábeh v podobe reprízovej Hornej Dolnej, ktorá uhrala 29 %, premiérové Nové bývanie bolo priemerné s podielom pod 18 %. Noviny dosiahli share pod 26 %.

Čítať viac...
Nahor