Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Reflex špeciál ešte zoslabol! Ako sa darilo referendovým špeciálom?

Lídrovi sa zatiaľ nedarí v nedeľu etablovať lajfstajlový magazín.

PIATOK: Večer posledného pracovného dňa nepriniesol väčšie prekvapenia. V univerzálnej cieľovke sa aj tento raz stalo víťazom Milujem Slovensko, ktoré na obrazovke Jednotky pobeží už len do konca februára. Podiel v oboch hlavných cieľovkách prekročil 20 %, v 12+ to bolo 24,7 %, v komerčnej cieľovke 20,5 %. V tej však bola lídrom Markíza, Harry Potter a Polovičný princ prekročil rating 8 percent a v podieli dosiahol 26,7 %. Joj sa s Profesionálom opäť nedarilo, uhrala len podpriemerné podiely 12,7 a 11 %.

Slabú Joj však výrazne dorovnávala Plus, ktorá sa na staršiu sestru prakticky dotiahla. Komédia Ako porodiť a nezblázniť sa uhrala vysoký podiel 9,1 % a predčila tak aj ostatné menšie stanice. Dajto s Bledým jazdcom uspelo, uhralo podiel 5,3 %, Doma mierne zaostala, film Mamin frajer je postrach dosiahol podiel 4,1 %.

SOBOTA: V prvý víkendový podvečer miešal kartami hokej. Úspešné počínanie si slovenskej reprezentácie na Slovakia Cupe odmenili diváci svojou pozornosťou, duel so Švajčiarskom dosiahol v 12 – 54 po tretinách podiely nad 15, pod 18 a takmer 19 %. Po ôsmej štafetu prevzala Jednotka, keď po prvý raz výraznejšie uspela novinka Nečakané stretnutia s podielom 20,1 % (12+). V komerčnej cieľovke taktiež výraznejšie narástla na hodnotu 11 %. Ide tak o čísla, ktoré už sú adekvátnou náhradou za Poštu pre teba.

Jasným lídrom sa však po ôsmej stala Markíza, reprízový film Mrcha učiteľka uhral vysoký rating 11,8 % s podielom 32,7 %. Náročnejšia snímka Vojnový kôň na Joj uhrala priemer stanice s podielom 16,8 %.

Z menších staníc v sobotu večer opäť najvyššie vyskočila Plus, dvojporcia Profesionálov uhrala podiely pod 6 %. Sobotná romantika Dome slabne, Láska prichádza v lete dosiahla podiel pod 4 %. Medzi 3 – 4 percentami sa pohybovala kriminálka NCIS na Dajto, ktorú už od soboty 28. februára o 20:30 nahradí úspešný svetový krimiseriál Čierny zoznam.

NEDEĽA: Záverečný deň týždňa priniesol druhé vydanie novinky lídra, Reflex špeciál. Ani na druhý raz magazín neuspel, oproti premiére dokonca poklesol na 5,4 % ratingu s podielom 15,1 %. Nové bývanie si udržalo líderstvo s podielom 21,4 % a s vyše dvomi ratingami pred magazínom Markízy.

Večer bol súboj televízií už vyrovnaný. Snímka Divoký Django priniesla Markíze tesné víťazstvo s ratingom 8,8 % a podielom 27,5 %. Snímka Problémy v raji Joj bola kratšia, v čase jej vysielania boli televízie blízko seba, líder rástol až po skončení komédie. Tá dosiahla rating 8,4 % a pri svojej stopáži slabší podiel 22,7 %. Svoj štandard uhrala Jednotka, Tajné životy sledovalo celkovo 464-tisíc divákov s podielom 19,5 %, v komerčnej cieľovke dosiahol seriál podiel 11,1 %.

Medzi menšími stanicami bola po ôsmej tento raz najvyššie Doma, uspela Zámena manželiek, ktorá už počas týždňa absentovala na hlavnej Markíze a repríza na menšej stanici získala podiel 6,4 %. Uspela aj snímka RoboCop na Pluske s podielom 5,8 %, Bulšit na Dajto uhral 4,6 %.

referendum 2015

Pristavme sa ešte pri sledovanosti mimoriadnych relácií v súvislosti s referendom. Jednotka RTVS ponúkla mimoriadne spravodajstvo už po pol jedenástej večer v sobotu, sledovalo ho približne 200-tisíc divákov s podielom 13 %. Veľkú diskusiu priniesla RTVS v rámci tradičnej nedeľnej politickej relácie O 5 minút 12, tú celkovo sledovalo 244-tisíc divákov s podielom 18,9 % (všetko v 12+). Markíza priniesla Mimoriadne Televízne noviny v nedeľu o 10:30, sledovalo ich celkovo 193-tisíc divákov s podielom 20,3 % (12+), relácia zaujímala predovšetkým mladé ročníky, keď v komerčnej cieľovke (12 – 54) tvorilo z celkového počtu až 160-tisíc divákov. Podiel sa vyšplhal na nadpriemerných 27,9 %.

Čítať viac...
Nahor