Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Prvé prekvapenie Vianoc, Sám doma neuspel! Markíza s premiérou vyššie ako s Hornou Dolnou

Líder po slabej jeseni, kedy mu nevychádzali ani filmy, zažil veľký úspech so sviatočnou premiérou. Noviny Joj v priebehu víkendu dvakrát najsledovanejším spravodajstvom.

PIATOK: V piatok pred Vianocami absentovala Jednotka so šou Milujem Slovensko a otvorila tak priestor konkurencii. Ten využila Markíza, ktorá finišovala so šiestou sériou Farmy. Jej výkon sme vám priniesli už v tomto článku, kde sa venujeme aj porovnaniu so všetkými predošlými finále šou. Po započítaní oneskorenej sledovanosti malo finále 6. série Farmy sledovať 10,8 % divákov s podielom 32,8 %. Stalo sa najsledovanejším programom dňa. Joj s filmom Čarodejov učeň uhrala málo cez štyri ratingy s podielom 13 %, Wasabi na Jednotke uhralo 12 a pod 13 % (12 – 54 / 12+).

Medzi menšími bola najvyššie najprv Plus s dvojporciou Profesionálov a podielmi cez 8 a pod 7 %, prvá časť finále X Factor UK uhrala share 4,5 %. V Británii dosiahla finálová šou dosiaľ najmenší počet divákov, víťazkou sa stala Louisa Johnson. Doma so Smotánkou o pol deviatej uhrala cez 5 %, snímka Líbáš jako bůh už tesne prekročila 7 %. Dajto neuspelo s filmom Poseidon a podielom pod 3 %, Life: Najbohatší policajt na Wau získal podiely pod 2 %.

Podvečer uhrala Joj s poslednou klasickou premiérovou časťou Moja mama varí lepšie ako tvoja v tomto roku podiel pod 25 %, Rodinné prípady prepadli s podielom len 13,5 %. Joj vyhrala aj s Krimi a Novinami, spravodajstvá sa dostali na 26 a 28 %, Televízne noviny šli len pod 25 %.

SOBOTA: Aj v sobotu sa Joj podarilo vyhrať s Novinami, ktoré sa stali dokonca najsledovanejším programom dňa. V podieli atakovali 26 %, Televízne noviny šli viac pod túto hranicu. Podvečer nemala ani jedna stanica úspešná, reprízová Smotánka spadla pod 16 %, neuspelo ani to naj z Česko Slovensko má talent s podielom pod 12 %.

Večer boli Markíza a Joj blízko seba. Televízna dvojka uviedla vianočný špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja, sledovalo ho menej než 7 % divákov s podielom cez 18 %. Líder konkuroval animákom Kocúr v čižmách, ktorý sa dostal cez sedem ratingov s podielom tesne cez 20 %. Po desiatej uviedla Markíza premiéru Macík, s podielom 24 % bola skôr priemerná.

Medzi menšími bola večer jasne vpredu Doma, ktorá s romantikou Popletené Vianoce tesne prekročila 9 %. Štyria bratia na Dajto šli pod 6 %, Plus bola najúspešnejšia s Profesionálmi, ktorí šli cez sedmičku, Dom na konci ulice uhral 5 %. Sexi Santa na Wau dosiahol share 1,5 %.

NEDEĽA: Záver týždňa už patril Markíze. Podarilo sa jej dominovať od podvečera, pričom večer sa dostala na jedny z najlepších čísel jesene. Premiéru Kráska a zviera totiž malo sledovať až 14,4 % divákov pri vysokom podieli 37,7 %. Ide tak o lepší výkon, ako dosahovala premiérová Horná Dolná s väčšinou častí proti Česko Slovensko má talent v priebehu jesene. Rovnako tak ide o lepší výkon než v celej sérii dosahovala Superstar.

Veľké prekvapenie sa udialo aj na konkurenčnej obrazovke, kde silná premiéra Markízy zatlačila jeden z najväčších ťahákov Joj Sám doma. Ten po prvý raz za posledné roky v prvom vysielaní roka neuspel, keď ho malo sledovať len 6,1 % divákov s podielom 15,7 %.

Markíze sa darilo aj podvečer s filmom Shrek 3 a podielom pod 27 %. Nové bývanie šlo cez 14 %. Očakávanie večerného filmu ovplyvnilo správanie divákov už po siedmej. Markíza bola svedkom toho, ako jej silný večerný program spolu s nadpriemerným accessom môže nahnať divákov k spravodajstvu, keď Televízne noviny uhrali jeden z najlepších výkonov jesene pri podieli takmer 35 %. Ešte pred rokom by šlo o ich bežný výkon. Momentálne sa TNky hýbu priemerne okolo 28 %. Noviny uhrali svoju klasiku s podielom cez 25 %.

Z menších staníc bola najvyššie večer Plus, opäť nevynechala Profesionálov, ktorých podiel šiel pod 6 %, s filmom Max Payne tesne prekročila 6 %. Snímka Posadnutá na Doma uhrala 4 %, Posledná pevnosť na Dajto šla pod túto hranicu. Kriminálka CSI New York na Wau sa hýbala medzi 1 – 2 %.

Čítať viac...
Nahor