Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Premiéra Markízy Kapitán Phillips uspela, víťazom víkendu ale Noviny!

Podvečerná novinka Nové bývanie Dizajn odštartovala na Joj nadpriemerná.

PIATOK: Divoké kone vo finále prekvapivo stratili! Búrlivé víno a Vinári blízko seba, no v podpriemere
(údaje za piatok sú bez započítania oneskorenej sledovanosti)

SOBOTA: V prvý víkendový deň odskúšala Markíza výtlak českej komédie Dědictví 2. Jej premiéru nasadila po programovej zmene proti štartu piatej série Česko Slovensko má talent, kde však príliš nezažiarila. Ani bez silnej konkurencie ale nedokázala vyskočiť, keď sa mala dostať len cez 22 %. Joj kontrovala kinopremiérou Kód Enigmy, dostala sa s ňou pod 20 %.

Medzi menšími mala svoj večer Plus, ktorá s komédiou Otec v sukni vyskočila na 8,5 %. Romantika Ľadové srdce na Doma uhrala pod 6 %, La Liga na Dajto okolo 3,5 a pod 5 %.

Najsledovanejším programom soboty sa stali Noviny. Ich podiel vyskočil až nad 30 %, k čomu im dopomohol aj skorší koniec Televíznych novín a následne aj Športových novín, nakoľko Markíza zaraďovala pred hlavný program vstup z Plesu v opere. TNky dosiahli rovných 30 %.

V sobotnom accesse si Joj po prvý raz vyskúšala reprízy seriálu Naši. Tú budú pravidelne chodiť proti Smotánke od 18:20, uplynulú sobotu šli mimoriadne dve epizódy. Tú prvú ešte dokázal zatlačiť Harry Potter lídra, keď sa podiel dostal len na 13 %, s druhou už Joj atakovala 19 %. Pre televíziu ide v problematickom slote o úspech. Smotánka sa vrátila s podielom nad 24 %.

NEDEĽA: Aj nedeľný podvečer Joj dostal vynovenú podobu. Televízia v ňom odskúšala v mimosezónnom období ďalší spin off Nového bývania s podtitulom Dizajn. Na prvýkrát uspela s podielom cez 20 %, relácia bola lídrom. Repríza Vo štvorici po Slovensku uhrala share len 17,5 %. Po nástupe premiér Hornej Dolnej sa však cestovateľská šou vysúva na 16:45 a na čas 17:45 Markíza vsúva reprízy komediálneho seriálu z pondelka.

Následne sa televíznej dvojke opäť darilo so spravodajstvom, keď Noviny dosiahli podiel nad 29 % a v počte divákov sa stali najsledovanejším programom nedele. Televízne noviny sa dostali na podiel 28,5 %.

S večerným programom vyskočila už Markíza vďaka premiére Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama a podieli pod 30 %. Joj i tak uspela s reprízovou snímkou Slečna nebezpečná a podielom takmer 21 %. Na Jednotke štartovala po ôsmej Kolonáda II., opäť bola vysoko nadpriemerná s podielom takmer 17 % v 12+. Úvodnú epizódu druhej série sledovalo zatiaľ ale najmenej divákov spomedzi všetkých častí, podrobné informácie prinášame v samostatnom článku.

Spomedzi menších staníc vyskočilo v nedeľu večer Dajto. Tento raz na jeho obrazovke Markíza opäť recykluje zábavné šou s Petrom Marcinom a Andym Krausom. Tri diely Uragánu dosiahli podiely dvakrát blízko 5 % a raz až pod 8 %. Na Doma kleslo Let´s Dance, repríza tanečnej šou sa dostala len cez 3 %. Plus s filmom Kráľovstvo uhrala pod 4 %. Pripomenula sa Wau, kriminálky CSI New York šli pod 3 a nad 4 %.

Prvý januárový týždeň potešil viac Joj, jej priemer v prime-time sa dostal nad 22 % a za Markízou zaostala len približne o podielový bod. V rámci skupín si Markíza udržala podobný náskok, Joj Group sa ťahala k prime-time podielu 30 %.

Čítať viac...
Nahor