Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Piatok tradične pre Milujem Slovensko, sobotu a nedeľu ovládla Joj!

Naďalej padá Strom želaní, v mladšej cieľovke, ktorú chce osloviť, je značne neúspešný. Joj sa v sobotu aj nedeľu podarilo vyhrať prime-time.

PIATOK: Milujem Slovensko opäť ovládlo piatok. V ratingu uhralo 9 % a v podieli tesne prekročilo 27 % a stalo sa najsledovanejším programom dňa (12 – 54). V 12+ sa jeho podiel dostal až pod 31 %. Horná Dolná popri ňom prepadla s podielom len cez 15 %, neúspešná bola aj Joj s Hidalgom a podielom pod 13 %. Chart Show už dvihla Markízu s podielom pod 21 %. Podvečer Búrlivé víno šlo o málo nad 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja získal 18 %. Medzi spravodajstvami Televízne noviny podliezli 26 %, Noviny zas 24 %.

Na menších boli po Profesionáloch s podielom pod 8 % najvyššie stanice Markízy, Doma a jej Priateľka pod stromček uhrala taktiež share pod 8 %, tesne nasledoval s takmer rovnakým výkonom John Wick na Dajto. Slepo zamilovaný na Plus prekročil o málo 6 %. Vtierka Castle na Wau šla nad 3 %, Kravaťáci podliezli 2 %.

SOBOTA: Súboj sobotných filmov tentoraz vyznel lepšie pre komerčnú dvojku. Premiéra Posledný lovec čarodejníc uhrala 8 ratingov a v podieli prekročila 24 %, komédia Dospeláci 2 na Markíza šla len cez 19 %. Stále hlbšie sa prepadáva nákladný Strom želaní, sledovať ho malo menej než 150-tisíc divákov s podielom cez 7 % (12+), v mladšej cieľovke, ktorú chce program zaujať, dosiahol share iba pod 5 %. Opäť bolo výrazne sledovanejšie Neskoro večer s vyše 220-tisíc divákmi a podielom 13 %, resp. takmer 8 % (12+ / 12 – 54).

Z menších staníc Vianočný zázrak v New Yorku na Doma o málo prekonal 7 %, Flinstonovci na Plus podobne tesne preliezli 6 %. Tridsať prípadov majora Zemana atakovalo 5 %, X Factor na Wau sa hýbal pod alebo okolo 2 %.

Podvečer zabodovala Markíza so Shrekom a podielom takmer 26 %, pomohol aj Smotánke k nárastu nad 29 %. Naši prekonali len 12 %. Televízne noviny sa stali najsledovanejším programom dňa, v podieli podliezli 27 % a len tesne ratingovo predbehli film Joj a Noviny, tie atakovali 25 %.

NEDEĽA: Na záver týždňa Joj ukončila šiestu sériu Česko Slovensko má talent, samotné výsledky a rovnako zhrnutie celej série prinášame v samostatnom článku. Markíza popri talentovej šou neuspela s Útekom z väzenia a podielom len takmer 19 %, Doktor Martin si opäť išiel svoje s podielmi cez 16 a pod 14 % (12+ / 12 – 54). Z menších staníc Hviezdne Vianoce na Doma tesne prekročili 6 %, komédia Nekecaj a pádluj! na Dajto prekonala 5 %, 127 hodín na Plus uhralo vyše 4 %. CSI New York na Wau šla pod 2 a na 2,5 %.

Podvečer sa Horná Dolná dostala po minulotýždňovom poklese späť do čela, získala 23,5 %, Nové bývanie podliezlo 20 %. Televízne noviny atakovali 30 %, Noviny šli nad 26 %. Najsledovanejším programom nedele bolo Počasie Markízy.

Čítať viac...
Nahor