Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Nedeľu ovládli predpovede počasia! Dobiehal ich akčný Jack Reacher

V piatok sa z postu najsledovanejšieho programu dňa tešilo Búrlivé víno, v sobotu film Joj Honba na čarodejnice a v nedeľu triumf po týždni zopakovalo Najlepšie počasie. Predpoveď Markízy mu ale bola v pätách.

PIATOK, SOBOTA: Šmolkovú kinopremiéru Markízy premohla reprízová honba čarodejníc!

Sledovanosť Neskoro večer: Návrat Krausa a Marcina na obrazovky priniesol Neskoro večer rekord!

NEDEĽA: Aj keď ide o najkratšie relácie dňa, rozdali si to v súboji o pozíciu najsledovanejšieho programu nedele. Práve samotné pekné počasie pripravuje reláciám ideálne podmienky, keď láka ľudí von z obývačiek a pred televízory sa vracajú až po ôsmej. Sledovanejšou reláciou sa stalo Najlepšie počasie, ktoré malo celkovo sledovať 8,5 % divákov s podielom 26 %. Servis o počasí sa mal stať aj najsledovanejším programom v univerzálnej cieľovke s počtom divákov 520-tisíc. V tomto ohľade Počasie Markízy zaostalo o vyše tridsaťtisíc divákov, v 12 – 54 však bolo výrazne bližšie, keď stratilo len tri desatiny ratingu s podielom nad 25 %.

Vyrovnané boli aj hlavné spravodajstvá, Joj od Markízy delili len dve desatiny ratingu. Televízne noviny uhrali share nad 32 %, Noviny Joj nad 27 %. V piatok a sobotu sa hlavné správy Joj hýbali nad 24 %, TNky uhrali 33 a 30 %.

Večer sa už Markíza o svoju pozíciu báť nemusela. Reprízová snímka Jack Reacher jej uhrala staničný nadpriemer s podielom takmer 26 %. Ratingom tesne nad 8 % sa film stal trojkou dňa. Premiéra Susedská hliadka na Joj uhrala sedem ratingov s podielom takmer 21 %.

Z menších staníc bola večer po ôsmej najvyššie Plus, snímka Na ostrie noža atakovala 6 %. Dvojporcia Zámeny manželiek silnela za pochodu, epizódy uhrali podiely pod 5 a takmer 7 %. Dajto nevyšla komédia Road Trip 2 s podielom tesne nad 3 %.

Čítať viac...
Nahor