Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Nedeľa opäť vyrovnaná, skupiny Markíza a Joj minulý týždeň blízko seba!

Minulý týždeň sme sa naplno prehupli do druhého letného mesiaca, už o sedem dní sa začnú rozbiehať jesenné štruktúry. S nimi bude potrebovať posilniť najmä Markíza.

PIATOK a SOBOTA: Vesničko má středisková vyskočila z filmov ako jediná, Markíze opäť nevyšla sobota

NEDEĽA: Ešte o niečo viac ako v sobotu boli hlavné snímky Markízy a Joj vyrovnané. S premiérou tento raz vyrukovala televízna dvojka, snímka Železná päsť dosiahla podľa našich informácií podiel 20,8 %. Reprízový film Na úteku uhral na Markíze nižší podiel 19,6 %. Oba filmy sledoval prakticky identický počet divákov, film Joj získal na dlhšej minutáži.

Svoju hlavnú stanicu najlepšie doplnila menšia Plus. Film Tri dni k slobode na jej obrazovke uhral podiel až 7,5 %. Jonesovci na Dome sa dostali nad 4 %, Myšlienky vraha na Dajto boli tento raz slabé s podielmi 2 a 3 %. Vinári na Wau sa hýbali o málo vyššie s podielmi medzi 2 – 3,5 %.

Posledné tri večery sa v súboji hlavných spravodajstiev udržali na čele Televízne noviny, ratingovo ich však od Novín Joj delili len desatiny. Podielovo na tom boli slabo, keď sa hýbali nad 29 až tesne nad 30 %. Noviny v piatok vyskočili pod 28 %, v ostatné dva dni uhrali nad 25 %. V piatok sa najsledovanejším programom dňa stala komédia Vesničko má středisková, v sobotu a v nedeľu vyhralo deň Najlepšie počasie.

Nástup jesene sa blíži, pričom obe komerčné stanice od nej očakávajú niečo iné. Kým Joj by rada udržala optimistické čísla, Markíza potrebuje nemálo narásť, keď jarný pád potvrdila aj v lete. Posledný týždeň sa rozdiel medzi Markíza Group a Joj Group v prime-time zmenšil tesne pod dva podielové body, čo takmer zodpovedalo rozdielu medzi hlavnými stanicami. Menšie kanály skupín si tak vedú v hlavnom vysielacom čase v lete vyrovnane. Celodenne tvoril rozdiel medzi skupinami päť bodov.

Čítať viac...
Nahor