Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Nečakaný výskok Smotánky, Markíza s reprízou nad kvalifikačným futbalom!

Hlavné spravodajstvo Markízy už druhý mesiac zaostáva za konkurenčnými Novinami, tento víkend však výrazne rástlo.

NEDEĽATakto radikálny obrat si nedeľné šou nepamätajú: Po prehre Tvoja tvár s jesenným rekordom!

PIATOK: Piatkovou najsledovanejšou zábavou ostáva Milujem Slovensko. Šou RTVS šla tentokrát pod 23 % v komerčnej cieľovke a na takmer 28 % v 12+. Markíza už ale popri nej neprepadla s Hornou Dolnou, ktorá si polepšila na 21 %. Dobre vedieť! sa dostalo nad 23 %. Joj bola podpriemerná s filmom To bude boj! pri podieli cez 12 %.

Z menších staníc v piatok vyskočilo podvečer Dajto vďaka kvalifikačnému futbalu na Majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov s podielmi okolo 6,5 a 7 %, ešte popri tom si ale Profesionáli na Plus udržali nadpriemer, keď atakovali 7 %. Nasledujúci film Dvanásť do tucta 2 sa tesne dostal nad 6 %, Americký Ninja 2 na Dajto šiel pod 5 %. Doma tradične zaostáva s kriminálkami, hýbala sa nad 3 %, Dr. House ešte uhral 4,5 %. Kosti na Wau získali vyše 2 %, Kravaťáci už ani percento.

Medzi spravodajstvami Televízne noviny podliezli 27 %, Noviny dosiahli 22 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja predtým uhrala pod 19 %, Búrlivé víno zas pod 18 %.

SOBOTA: Sobota vyšla Markíze, ktorá valcovala podvečer. Nečakane jej vystrelila Smotánka, ktorá medzitýždenne stúpla až o desať podielových bodov na neobvyklý podiel 33,5 %. Posledné sezóny sa pravidelne hýbe pod tridsiatkou, neraz aj bližšie k dvadsiatke, momentálne dosahuje podiely v širšom rozmedzí medzi 23 – 28 %. Výkon po Smotánke držali Televízne noviny, ktoré sa dostali pod 33 %. Naši sa hýbali okolo 13 %, Noviny pod 24 %.

Večer prekvapivo nebol lídrom kvalifikačný zápas na futbalové Majstrovstvá sveta, zápas Slovenska proti Slovinsku dosiahol v 12 – 54 podiely okolo 19 a 22,5 %. Priemerne sledovanejšia bola Markíza s reprízovým večerným filmom Pomstiteľ, ktorý jej uhral 22,5 %. Joj s premiérou MI-5: Vyššie dobro prepadla s 11 %.

 

Z menších staníc túto sobotu nebola najvyššie Doma, jej romantika Gréta sa vydáva dosiahla 5,5 %, predbehli ju Chlapi z kalendára na Plus, ktorí šli pod 6 %. Tridsať prípadov majora Zemana na Dajto uhralo pod 4 %, X Factor na Wau zas okolo 2 a pod 4 %.

Čítať viac...
Nahor