Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Milujem Slovensko s vysokým rekordom, Rozboril lídrom aj proti megafilmu!

Joj sa podarilo v sobotu dosiahnuť s Bučkovcami lepší výkon ako pri ich premiére, za to jej „najočakávanejšia filmová premiéra jesene“ extra výkon nepriniesla.

PIATOK: Slováci Milujú Slovensko čoraz viac

Ostatný piatok sa na lepší čas presúvala po skončení série Superhrdinovia šou Milujem Slovensko. Napriek tomu, že RTVS presun šou na skorší čas pripomínala aktívne počas celého týždňa, podľa našich informácií sa nemalá časť divákov k nej nahrnula až v naučený čas pred deviatou. Napriek tomu si relácia odniesla mimoriadne silný výsledok, keď len v 12 – 54 dosiahla silný podiel 21,2 % a v ratingu uhrala 7,9 %. V 12+ bola šou ešte silnejšia s ratingom 11 % a podielom 23,8 %. Ide tak o najlepší výsledok sezóny, pričom šou neublížil ani v podieli presun do skoršieho času.

Sledovanejšia bola v piatok večer už len duelová Farma. Jej rating prekročil 14 % a podiel preliezol 28 %. Svoju piatkovú klasiku uhrala aj Joj s filmom Čarodejov učeň a podielom 17,5 %. Tradičné čísla dosiahli aj Doktori, v ratingu prekročili 5 % a v podieli uhrali 21,5 %. Naďalej tak diváci po Farme húfne odchádzajú. Naháči z Adam hľadá Evu uhrali podiely nad 4 a takmer 9 %, rovnako deviatku atakovali aj nasledujúci Gigolovia. Po dvadsiatej bola z menších staníc najsledovanejšia Doma s filmom Život ide ďalej a podielom nad 5 %.

SOBOTA: Na akčné filmy diváci náladu tento raz nemali

Sobotný večer priniesol ostrý súboj akčných filmov. Joj ponúkla intenzívne promovanú premiéru Avengers: Pomstitelia, ktorej venovala až dvojtýždňové predĺžené promo a rovnako snímku avizovala aj prostredníctvom teasingovej kampane. Film napriek tomu vysoký výsledok neuhral, keď mal podľa našich informácií dosiahnuť rating 8,7 % a podiel 24,9 %. Už vôbec nevyšla stávka Markízy na akčný protiúder, ktorým chcela znížiť výkon Avengerov. Z časti sa jej to určite podarilo, sama však bola s výkonom Expendables: Nezničiteľní 2 podpriemerná, keď uhrala rating 6,5 % a podiel 17 %.

Diváci ukázali, že viac, ako na akciu, majú chuť na zábavu či romantiku. Menšie stanice mali priam hody, Plus s filmom 12 podmienok dedičstva pre seba ukrojila rating 3,7 %, čo jej prinieslo podiel nad 10 %, Dome výborne zafungoval Vianočný bozk s rovnakým ratingom a podielom 9,5 %. Plus začala so svojím filmom o vyše polhodinu neskôr a ťahala ho dlhšie, vďaka čomu mali filmy rozdielny podiel na trhu.

V nepriamom súboji tento týždeň neuspela Pošta pre teba, ktorá nedokázala na diaľku predčiť Milujem Slovensko. Stále však v 12+ získala pre RTVS vysoký výsledok s ratingom pod 10 % a podielom nad dvadsiatkou. Marcinovu talkshow Neskoro večer sledovalo takmer 200-tis. Slovákov s podielom pod 11 % v 12+.

Zmienime aj úspech Bučkovcov, ktorí po dlhých mesiacoch až rokoch pre Joj v sobotnom podvečere vybojovali nadpriemer. Repríza druhej časti bola dokonca sledovanejšia ako premiéra, keď reality šou sledovalo 5 % divákov s podielom nad 17 %. Lídrom bola v tom čase Markíza, Kredenc aj Smotánka sa hýbali okolo 27 %.

NEDEĽA: Rozboril už zvláda aj náročné kinopremiéry

V nedeľu má svoj priestor vyhradený už tradične Vilo Rozboril so Siedmym nebom. Tomu sa čoraz častejšie darí upevňovať svoju pozíciu a neprepúšťať ju Markíze so silnými filmami. Tento týždeň ponúkol líder výrazne promovanú megapremiéru Non-Stop, ktorá uhrala vysoký rating 11 % a podiel 26,7 %. V siedmom nebi však líderstvo udržalo, v ratingu ho sledovalo 11,8 % s podielom 28,8 %. Napriek sile veľkých staníc dokázala vyskočiť Plus, Čarodejov učeň získal vysoký rating 3,5 % a podiel nad 8 %, nadpriemerná bola aj Doma s filmom Láska a iné závislosti s ratingom nad 2 % a podielom nad 5 %. Hurikán na Dajto sa blížil k piatim percentám, ďalej sa už stanici nedarilo.

Joj počas týchto troch dní predviedla aj v celku silné spravodajstvo. Veľké Noviny sa v piatok aj sobotu hýbali pod 27 %, v nedeľu dokonca prekročili tridsiatku a stali sa druhým najsledovanejším programom dňa. Televízne noviny však podobne ako minulý týždeň nedobehli, v ratingu na ne strácali takmer dva body, v podieli TNky uhrali hodnotu pod 36 %. Najsilnejšie boli v sobotu, kedy atakovali 38 percent, v piatok prekročili 34-ku.

Čítať viac...
Nahor