Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Milujem Slovensko našlo premožiteľa! Bodovalo krasokorčuľovanie

Tento víkend prekvapivo nevyskočili silné kinopremiéry.

PIATOK: Minulý týždeň sa situácia v piatkovom prime-time po dlhom čase zmenila. Jednotke bola aj tentoraz silná s reprízovým Milujem Slovensko, keď v komerčnej cieľovke atakovala 8 ratingov s podielom tesne cez 22 %. Večer ale vyšiel už aj Markíze, ktorá výnimočne vypustila Búrlivé víno a rovno od pol deviatej nasadila reprízový akčák Nezastaviteľný. V celkových číslach film zvíťazil s ratingom nad 8 % pri podieli nad 24 %.

Milujem Slovensko si i tak čiahlo na pozíciu lídra, podarilo sa mu to v druhej polovici svojho vysielania. Katastrofou skončil večer na Joj, keď Vinári prepadli s podielom len cez osem percent, Farmár hľadá ženu sa dostal nad 10 %. Dá sa očakávať, že televízia na tieto výkony zareaguje zmenou programu.

Medzi menšími bolo po ôsmej najvyššie ME v krasokorčuľovaní, v komerčnej cieľovke dosiahlo podiely okolo 8 – 9 %. Výkonu majstrovstiev v ďalších dňoch sa venujeme na konci článku. Plus s Profesionálmi šla pod 7 %, Nebezpečná rýchlosť 2 sa dostala cez 4 %. Vyššie bol Neslušný návrh na Doma s podielom pod 5 % aj Zdrojový kód Dajto so 4,5 %.

Podvečer sa opäť naklonili misky váh smerom k Záhorskej Bystrici, keď posledná séria farmárskeho Bez servítky vyvrcholila na podieli takmer 24 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala 19,5 %. Televízne noviny šli na 28 %, Noviny atakovali 23 %.

SOBOTA: V sobotu nasadila Markíza ďalšiu silnú kinopremiéru, keď odvysielala komédiu My sme Millerovci. Na prekvapenie však ďaleko nad svoj minulotýždňový prime-time priemer nevyskočila, komédia ho preliezla o necelý bod s podielom 25,6 %. Bola však najsledovanejším programom dňa, ratingovo šla pod deviatku. Joj s reprízovým Stalingradom dosiahla podiel nad 18 %.

Dajto sa drží okolo priemeru či v nadpriemere so sobotným seriálom Lasko: Päsť Božia, tentokrát uhral podiely 5 a nad 6 %. Plus s filmom My dvaja a magor uhrala cez 5 %, na Doma klesajú romantické filmy, Pečať lásky uhrala menej než 5 %.

Podvečer značne klesla šoubizová Smotánka, ktorej nevyšla sobota s podielom len cez 17 %. Tesne ju mali predbehnúť aj reprízoví Naši, ktorí šli rovnako nad sedemnástku. Markíze sa nedarilo ani v spravodajskej časti večera, keď Televízne noviny hlboko spadli s podielom len tesne nad 24 %, Krimi atakovali 24 %, Noviny na túto métu dosiahli. V počte divákov boli hlavné správy Joj vyššie.

NEDEĽA: V nedeľu si svoju kinopremiéru vybrala Joj, no ostala sklamaná. So snímkou Vysoká hra totiž podliezla svoj prime-time priemer, keď sa dosiahla podiel 19,3 %. Rýchlo a zbesilo 4 na Markíze šlo nad 23 %.

Na menších staniciach najviac vyskočila Plus, Bláznivá olympiáda šla pod 6 %, Doma už odsunula nefungujúce reprízy šou Let´s Dance k desiatej hodine, náhrada v podobe snímky Kazateľove hriechy tesne prekročila 4 %. Tanečná šou sa dostala na 3,5 %. Dajto ponúklo v nedeľu večer La Ligu, hýbalo sa medzi 4 – 5 %.

Podvečer sa situácia nezmenila, Horná Dolná uhrala 24,5 %, Nové bývanie Dizajn sa drží okolo 15 %. Oproti sobote vyskočili hlavné spravodajstvá, Televízne noviny sa dostali nad 30 %, Noviny atakovali 29 %.

V priebehu celého víkendu aj v závere pracovaného týždňa sa darilo Dvojke s ME v krasokorčuľovaní, ktoré sa konali u nás. Najväčšiu pozornosť televíznych divákov dosiahol šampionát so svojou záverečnou nedeľnou exhibíciou, ktorú podľa našich informácií takmer 310 a 365-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Podiely sa hýbali okolo 19,5 a až 22 % v 12+. Sobotné prenosy sa hýbali okolo podielových 16 – 18 %.

Čítať viac...
Nahor