Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Mikulášske Milujem Slovensko zopakovalo rekord! Dvojičky vo finále na minime

Piatky naďalej ovláda Jednotka, so sobotnou premiérou po čase vyskočila Markíza. Tej patril aj nedeľný prime-time.

PIATOK: Posledný pracovný večer naďalej patrí zábave na Jednotke. Milujem Slovensko sa opäť stalo lídrom vo svojom čase, pričom dokázalo zopakovať vysoký rekord spred dvoch týždňov. Rating relácie sa mal podľa našich informácií znova dostať na hodnotu 9,2 % a to pri podieli až 26,1 %. Rovnaký share zaznamenala šou aj v 12+. V celodennom rebríčku dokázala byť vyššie už len Farma s Duelom. Tú sledovalo o desatinu viac divákov, pričom podiel šiel cez 33 %. S prvou časťou od 20:30 dosiahla reality šou klasiku s podielom 21 %. Sám doma 3 na Joj uhral share cez 14 %.

Medzi menšími sa najviac darilo Dajto, snímka Mission: Impossible 3 sa dostala pod sedem ratingov. Smotánka na Doma uhrala len pod 4 %, Vianoce v Bostone šli cez päťku. Profesionáli na Plus boli opäť vysoko s podielom tesne cez 7 %, zatiaľ najslabší výkon dosiahol X Factor s podielmi takmer 3 a 4 %. Life: Najbohatší policajt na Wau sa hýbal okolo 2 %.

SOBOTA: V sobotnom prime-time očakávane dominovala premiéra animáku Hotel Transylvania, ktorý chcela Markíza pôvodne vysielať už na Veľkú noc. V ratingu sa dostala na 10 %, podielovo mala uhrať 28,4 %. Snímka bola jasnou jednotkou nielen celého dňa ale aj vo svojom vysielacom čase. Joj totiž nevyšiel večer, keď špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja operatívne už túto sobotu presunutý na pol deviatu šiel len cez 12 %, neuspeli ani Dvojičky s finálovou epizódou, s ktorou mali atakovať štyri ratingy pri podieli 12,1 %. Tento výkon bol ich najhorší od štartu.

Markíze zas nevyšiel podvečer, popoludní hlboko prepadla s Dňom s Nadáciou Markíza pri podieli okolo desať percent, zlý výkon kopírovala aj Hra o Niké, vďaka čomu sa Smotánka po takomto nábehu dokázala dostať len cez 16 %. Joj bola lídrom so strihákom Česko Slovensko má talent a podielom pod 21 %.

Na menších staniciach dominovala romantika na Doma, keď Láska pod stromček tesne prekročila 9 %. Uspela aj Plus s filmom Udalosť a podielom cez 6 %, okolo resp. nad šestkou bola aj La Liga na Dajto. Wau bola s filmom Náhoda pod dvomi percentami.

NEDEĽA: Aj tretí deň po sebe priniesla najsledovanejší program dňa Markíza. Najvyššie sa dostala Superstar so svojím veľkým finále, ktoré malo sledovať 11,7 % divákov pri podieli 34,2 %. Viac sa téme venujeme v samostatnom článku. Joj konkurovala premiérou Takmer normálne dievča, šla pod 17 podielov. Doktor Martin na Jednotke dosiahol lepší štandard s podielmi 10,5 a 14 % (12 – 54 / 12+).

Na predvianočné nedeľné podvečery Markízy sa po roku vrátil Shrek, ktorého takto líder uvádzal aj pred rokom. Opäť sa mu s týmto nastavením darilo, keď prvý film uhral podiel cez 27 %. Nové bývanie zahralo klasiku s podielom pod 19 %.

Na menších staniciach najprv večer najvyššie vyskočili Profesionáli, keď sa podielovo dostali cez sedmičku, následne boli blízko seba akčáky Dajto a Plus, keď film Mission: Impossible 4 šiel cez 6 %, Prezidentov muž túto hranicu podliezol. Doma pokračovala aj v nedeľu s romantikou, Najkrajší vianočný darček dosiahol podiel cez 4 %.

Čítať viac...
Nahor