Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Víkendová sledovanosť: Menšie stanice mali raj, Pluska v sobotu s filmom predbehla Joj aj Markízu

Víkendu kraľoval najmä šport. Štvrťfinálové zápasy sa odohrali na futbalových Majstrovstvách sveta, Wimbledon spoznal tohtoročných víťazov, rozbehla sa Tour de France.

Piatok bol mimoriadne sympatickým dňom pre RTVS. Okrem toho, že jej šou Čo ja viem predviedla skvelý výsledok, keď v 12+ obsadila líderskú pozíciu s vysokou hodnotou nad 22 %, nasledujúci futbalový zápas Brazílie s Kolumbiou jej výkony ešte zvýšilo s podielmi polčasov nad 24 a takmer 34 %. Jednotka sa v celodennom výkone priblížila k Joj, ktorej sa nedarí s premiérovým seriálom Camelot (podiely 9 – 10 %) a v 12 – 54 stanice od seba delili necelé dve percentá, keď Jednotka získala podiel 11,6 % (12 – 54). Markíza bola po 20:30 lídrom v skupine 12 -54 s filmom Vesničko má středisková a podielom takmer 25 %. Prvé futbalové štvrťfinále na Dvojke medzi Francúzskom a Nemeckom získalo podiely takmer 25 a 24 % (12+).

V sobotu sa do výraznej pozornosti divákov dostali obe stanice verejnoprávnej televízie. Dvojka ponúkla prvú etapu Tour de France aj s druhým miestom Petra Sagana, pričom priemerne sledovalo preteky takmer 17 % divákov pri obrazovke. Po cyklistike nasledovalo ďalšie štvrťfinále z Brazílie, keď sa proti sebe postavili Argentína s Belgickom. Ich duel získal podiely nad 28 a 22 %. Posledný boj o semifinálovú miestenku na MS vo futbale sa odohral medzi Holandskom a Kostarikou, napínavý bezgólový boj, ktorý sa rozhodol až v penaltách, získal na Jednotke v prvom polčase podiel takmer 20 %, dramatickú druhú časť až do rozhodnutia duelu sledovalo vyše 32 % divákov pri obrazovke (všetky údaje RTVS v 12+, ak nie je uvedené inak).

Sobota bola mimoriadne úspešným dňom pre Plusku. Celodenne jej podiel dosiahol vysokú hodnotu 6,4 %, pričom večer poriadne ponaháňala hlavné komerčné stanice. Joj nevyšiel večer s filmom Sexi 40 (pod 15 %), Markízu naopak potešil výkon hlavného filmu Tisíc slov s podielom 25,5 %. Filmy štartujúce po 22:00 a prekrývajúce sa s nočným futbalovým duelom už na oboch staniciach prepadli, pričom príležitosť využila Plus, ktorej snímka Taxi 3 sa stala dvojkou na trhu a získala podiel takmer 11 %. Už hlavný večerný film stanice, Smrtonosná pasca 3, Plusku potešil, keď uhral podiel nad 8 %.

V sobotu bola Jednotka Joj ešte viac na dosah, keď stanice od seba delilo necelé percento (12-54). V 12+ už Jednotka získala druhé miesto s podielom 12,5, pričom od Markízy ju delili necelé dve percentá. Celodenne vysoko siahala aj Dvojka s podielom nad 10 % (12+).

Nedeľa znamenala prvý aj jediný výrazný úspech mužskej stanice Dajto s Wimbledonom. Mužské finále medzi víťazným Djokovičom a Federerom prinieslo napísaný boj, ktorý získaval na sile a priemerne dosiahlo podiel nad 8 %. Krivka finále rástla najmä po skončení druhej etapy Tour de France na Dvojke, cyklistika zaznamenala v 12+ vysoký podiel nad 15 %.

Večer už menším staniciam kraľovala Doma, ktorá s filmom Vezmeš si ma? a podielom takmer 6 % získala postavenie trojky na trhu. Dvojkou v tom čase bola Markíza s filmom Čierne zlato a podielom takmer 24 % a lídrom bol film Jojky A-Team: Posledná misia s podielom takmer 26 %. Joj v rámci tohto filmu potešila divákov, keď ho prerušila iba jedinou reklamou. Na Plus sa priemerne uviedla zoznamka Láska na celý život s podielom nad 3 %.

Čítať viac...
Nahor