Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Markízu šokujúco sklamal veľký návrat E.T. – Mimozemšťana!

Jednotka sa v sobotu aj v nedeľu s hlavným večerným filmom stala dvojkou na trhu!

SOBOTA: Ak sme počas sviatkov museli skonštatovať, že klasické rozprávky prestávajú diváci vyhľadávať (slabé klasiky na Štedrý deň, prepad Mrázika aj Pyšnej princeznej), neplatí to o klasických slovenských filmoch. Jednotke sa podarilo s každým dielom Sváka Ragana v náročnom čase po dvadsiatej večer dosahovať nadpriemerné výsledky, pričom s každou časťou zaznamenala nárast. Záverečná tretia časť dosiahla najsilnejšie podiely 16,5 % resp. nad 20 % (12 – 54 / 12+). Výkony predchádzajúcich dvoch častí nájdete v tomto článku.

Markíza v sobotu uviedla moderné spracovanie Snehulienky s Juliou Roberts, snímka dosiahla len vlažný podiel 21 %. Nedarilo sa v tom čase ani Joj, ktorá zaostala aj za Svákom Raganom, komédia Nejako sa to komplikuje prekročila hodnotu len 14 %. Výkon Joj dorovnávala Pluska, snímka Willow atakovala 7 %, vyššie však bolo Dajto s maratónom Pod kupolou a výsledkami okolo 7, 8 a pod 9 %. V sobotu mal seriál svoj najslabší deň, ratingovo sa hýbal okolo 3 do 3,5 %. S romantickými snímkami bola aj tento raz vysoko Doma, ktorá rástla s blížiacou sa nocou, Najlepšia vianočná pieseň a Vianočný zázrak dosiahli výkony pod 6 a hodnotu 9 %.

Od desiatej večer výrazne do sledovanosti zasiahli MS v hokeji do 20 rokov, súboj Slovensko – Fínsko sledovalo podľa tretín 8, 13,5 a pod 24 % divákov pri obrazovke (12 – 54).

rysava jalovica

NEDEĽA: V nedeľu mala veľký návrat zažiť silne promovaná legendárna snímka E.T. – Mimozemšťan. Divákov však ani promo, ani rozšírená verzia v HD a ani nový slovenský dabing k obrazovke nepritiahli. Premiéra novej verzie filmu dosiahla podľa našich informácií len slabý podiel 17,9 %. Markíza v tom však nebola sama, premiérový triler Vražedné pochybnosti dosiahol len podpriemerný podiel 11 %. Vysoko bola opäť Jednotka, tento raz s ďalšou klasikou Rysavá jalovica a podielmi okolo 14 a po 18 % (12 – 54 / 12+). Opäť tak bola dvojkou, pričom sa dotiahla aj na lídra.

Na film Joj sa doslova dotiahla aj multireprízová komédia Plusky, Plnou parou vzad, ktorá atakovala vysoký podiel 10 %. Slabé hlavné stanice dovolili všeobecne rásť tým menším, Pod kupolou s poslednou porciou epizód prvej série dosiahlo paradoxne najlepšie výkony, keď v ratingu trojica epizód postupne rástla od 4 až k 5 %. V podieli tak seriál vrcholil s podielmi okolo 9, 11 a dokonca 13 %. Hlavný večerný film Domy Celebrita pod stromček dosiahol podiel 6 %.

EDDIE STEEPLES, DEBI MAZAR

Za zmienku stoja aj výkony najnovších a zároveň najmenej kvalitných filmov zo série Sám doma. V sobotu pred správami Joj uviedla štvrté pokračovanie s podtitulom Chceme náš dom späť a podielom pod 15 %, Markíza s komédiou Jak dostat tatínka do polepšovny získala silný podiel nad 27 %. V nedeľu podvečer zas Joj odvysielala premiéru Sám doma 5 – Vianočná lúpež. Napriek slabej úrovni dosiahol film nadpriemerný výkon 17,9 %. Diabolská svokra na Markíze v tom čase prekročila 23 %.

Čítať viac...
Nahor