Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Markíza s Joj v nedeľu blízko seba! Dajto sa s Honbou na ponorku potopilo samé

Dajto niektoré kratšie seriály ponúka formou maratónového eventu, v prípade Honby na ponorku to dobrá taktika nebola. Výsledky za všetky tri dni nezohľadňujú oneskorenú sledovanosť.

PIATOK, SOBOTA: V piatok lídrom Markíza, v sobotu vyhrala Joj! V oba dni Noviny porazili TNky

NEDEĽA: V piatok a sobotu si Markíza s Joj vymenili líderské pozície v prime-time a v nedeľu zviedli ďalší tesný súboj. Tento raz sa mohla viac tešiť televízia zo Záhorskej Bystrice, no od konkurencie sa neodpútala. Tesne vedľa seba boli stanice už v accesse, Susedia uhrali Markíze nad 22 % a Kredenc nad 19 %. V oboch prípadoch ide o podpriemer lídra no stačil na premiérové Nové bývanie, ktoré skončilo pod dvadsiatkou, no ratingovo o málo nepredstihlo ani jeden program.

Vyrovnaná bola aj v nedeľu spravodajská časť večera. Televízne noviny už dokázali zvíťaziť, podielovo atakovali 33 %, Noviny Joj sa blížili k 29 %. V ratingu to však opäť bolo tesné, rozdiel tvoril len štyri desatiny. Hlavnému spravodajstvu Joj sa tak darí naďalej držať v blízkosti TNiek a už ich opäť aj porážať. Na chlp vyrovnané boli nasledujúce športové spravodajstvá, v rámci servisu o počasí bola tesne vpredu Joj.

S filmovou ponukou sa lepšie darilo Markíze. Akcia Total Recall získala 24 %, Hry o život uhrali nad 21 %. Najsilnejšou z menších staníc bola Doma, Zámena manželiek vyskočila nad 7 %. Vydarený večer zažila Wau, ktorá dokázala v prime-time predbehnúť až dve menšie stanice. Prispela k tomuto úspechu sama s výkonom snímky Maturitný ples, ktorá skončila vyššie nad 3 %, pomohli jej však aj porazené stanice. Jednou z nich bola Plus, ktorá s prenosmi z futbalových ME do 21 rokov dosahuje oproti priemerom znížené výkony, v nedeľu večer sa so zápasom hýbala okolo 3,5 – 4 %.

Predbehnúť sa oveľa výraznejšie nechalo Dajto, ktorému vôbec nevyšiel trojdňový maratón so seriálom Honba na ponorku. Už v prvý deň stanica ponúkla až 5-dielny maratón seriálu, ktorý pokračoval aj nasledujúce dva víkendové dni. Toto nastavenie seriálu nepomohlo a odrazilo sa to na jeho výkonoch. V prvý deň ešte dokázala séria uhrať s prvými troma časťami vyše jeden rating, nasledujúce dve piatkové časti aj všetky ostatné už túto hranicu podliezli. Úvodná štvorica epizód sa podielovo hýbala okolo 4 – 5 %, piata časť prekročila až 7 %. V sobotu to už bolo výrazne menej, keď sa seriál hýbal v prime-time pod 3 % a mimo neho nad touto hranicou, v nedeľu sa pohyboval medzi 2 – 3 %, s poslednou časťou uhral okolo 4 %.

Čítať viac...
Nahor