Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Markíza s akčnou premiérou konečne uspela, narástla aj Superstar!

Výrazné zlepšenie po prepade spred týždňa zaznamenala Smotánka, Markíza posilnila celú sobotu. V oba víkendové dni jej narástli Televízne noviny.

PIATOK: Farme zmeny uškodili, v piatok trojkou na trhu! Milujem Slovensko opäť lídrom

SOBOTA: Kým minulú sobotu si to vysoko namierila Joj, tentoraz rástla Markíza. Polepšila si napríklad už s predobednou reprízou Superstar, s ktorou mala podľa informácií z prostredia televízie ísť nad 26 %, a ešte viac s podvečerným a večerným programom. Výrazne narástla Smotánka, ktorá pred týždňom prepadla, tentoraz sa prehupla cez vysokých 31 %. Prechádzala jej Horná Dolná s podielom nad 25 %.

Repríza Česko Slovensko má talent túto sobotu na Joj uhrala nad 19 %, Dvojičky už zliezli k priemeru stanice s podielom nad 17 %. K poklesu mohol dopomôcť fakt, že šlo už o druhú reprízu rovnakého dielu v silnejšom čase, po prvý raz sa reprízoval v pondelok. Minulý týždeň ešte Joj mimoriadne vysielala dva diely Dvojičiek, v sobotnom accesse tak bežala čerstvejšia prvá repríza zo stredy. Vďaka Smotánke sa Markíze hneď prebrali Televízne noviny, vyskočili nad 33 %. Noviny Joj boli taktiež nadpriemerné, atakovali 28 %.

Po sérii sobotných neúspechov sa Markíze po 20:30 podarilo uspieť s filmovou premiérou. Akčný film Pomstiteľ sa dostal nad deväť ratingov s podielom pod 28 %. Oproti minulej sobote poklesla zábava na Joj, stále však dosiahla nadpriemer, keď Dvojičky uhrali share nad 21 % a špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja – Výzva tesne nad 22 %. Pre technické problémy RTVS nie sú dáta jej kanálov za víkend k dispozícii.

Z menších staníc bola najvyššie Doma, romantika Vôňa vanilky uhrala nad 6 %. Ďalšie stanice boli už slabšie, Hitchcock na Plus získal nad 3 %, reprízová Farma na Dajto sa v hlavnom vysielacom čase hýbala okolo dvoch percent. Lovci väzňov na Wau uhrali takmer 2 a pod 3 %.

NEDEĽA: Ďalší súboj veľkých nedeľných šou skončil v prospech lídra. V siedmom nebi sa vrátilo k svojmu aktuálnemu priemeru, keď ho malo sledovať menej než osem percent divákov s podielom pod 22 %. Superstar sa po krátkej sérii slabších výsledkov dostala späť nad tridsiatku, s predĺženým Supervýberom, ktorý sa natiahol až za jedenástu hodinu, mala uhrať rating 10,8 % s podielom 31,1 %. V 12+ vyhrala Rozborilova relácia o približne 60-tisíc divákov.

Markíze sa darilo od podvečera, Horná Dolná vo svojom priebehu rástla, v priemere uhrala 26 %. Spravila však silný nábeh Televíznym novinám, ktoré druhý deň po sebe vyskočili vyššie, než u nich túto sezónu býva zvykom, tentoraz pod 34 %. Nové bývanie preliezlo cez 17 %, Noviny atakovali 25 %.

Medzi menšími sa najviac darilo Plus, snímka Kráľ škorpión 4: Cesta za mocou šla nad 7 %, Dajto so Špecialistom preliezlo štyri percentá. Dome sa nedarí so Zámenou manželiek, podliezla s ňou 3 %. Wau sa so CSI New York hýbala medzi 2 – 2,5 %.

Poznámka: Všetky neoficiálne výsledky v správe sú po započítaní oneskorenej sledovanosti.

Čítať viac...
Nahor