Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Markíza odštartovala apríl suverénne, Tvoja tvár s absolútnym rekordom!

Lídrovi vyšiel aj piatkový a sobotný večer, Joj sa trápila s filmami.

PIATOK: Farme svedčia piatky a potvrdila to aj uplynulý týždeň. Reality šou obsadila najsledovanejšie priečky celého dňa, pričom stúpla už od prvej časti o pol deviatej. Vyskočila s ňou nad deväť ratingov s podielom cez 25 % a s neskorším Duelom atakovala až 10 ratingov pri vysokom podieli pod 35 %.

Markíza tak ovládla piatkový prime-time. Uspieť popri nej dokázala Jednotka s kvízom Čo ja viem, ktorý v komerčnej cieľovke dosiahol rating pod 9 % a podiel takmer 19 %, v 12+ sa share dostal nad 20 %. Joj nevyšla snímka Taxi so slabým podielom 12,5 %.

Menšie stanice boli vlažné, Vinári sa hýbali okolo 3,5 a 4,5 %, Mentalistu zaradila Doma už aj v piatky, šiel pod 4 %, film Doktor od jezera hrochů atakoval štvorku. Minority Report na Dajto uhralo 3,5 %, Kosti na Wau sa hýbali medzi 2 – 3 %. Vysoko medzi menšími vyskočili Profesionáli s podielom až cez 8 %, vyššie sa ale dostala Tipsport extraliga na Dvojke s podielmi cez 10, takmer 13 a až 13,5 % v 12 – 54.

Ďalší turnus v podvečernom programe Markízy si odkrútili Susedia, ktorí ho ukončili s podielmi 18,5 a pod 18 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja šla cez 22 %. Hlavné spravodajstvá komerčných staníc boli ratingovo blízko seba, Televízne noviny podielovo uhrali 25,5 %, Noviny šli pod 24 %.

SOBOTA: V sobotu sa opäť najsledovanejším programom dňa stal hlavný titul Markízy, ktorá uviedla premiéru John Wick. Tesne mala prekročiť 10 ratingov s podielom pod 29 %. Špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja s hercami z Našich však Joj udržala neďaleko staničného priemeru, atakoval šesť ratingov s podielom cez 16 %. Sobotnému programu Jednotky sa v komerčnej cieľovke príliš nedarí, do nadpriemeru ale stúpa v 12+. Nečakané stretnutia tu dosiahli 14 %, Pravdivé príbehy aj Neskoro večer prekročili 13 %.

Na menších večer najviac vyskočila snímka Plus Apokalypsa: V znamení zverokruhu s podielom pod 6 %, romantika Doma Na vlnách lásky sa ťahala k 5 %. Môj sused zabijak 2 na Dajto tesne podliezol štvorku, Wau skúsila reprízovať kriminálku Dr. Ludsky s reláciou V siedmom nebi, hýbala sa okolo dvoch percent.

Podvečer bola opäť pod priemerom stanice Smotánka s podielom 20 %, pod staničný priemer klesli aj reprízoví Naši s podielom 14,5 %. Ratingovo boli opäť vyrovnané správy, Televízne noviny v podieli prekročili 25 %, Noviny zas 23 %.

NEDEĽA: Záver týždňa jednoznačne ovládla Markíza. Jej šou Tvoja tvár znie povedome sa stala hitom jari, pričom po minulom sviatočnom týždni výrazne posilnila aj do klasickej nedele, kedy je pri obrazovke menej divákov. S piatym kolom dosiahla ešte lepší rating ako na Veľkonočnú nedeľu, keď ju sledovalo až 14,5 % divákov s podielom až 42 %. Tvoja tvár v piatom kole dosiahla ratingové aj podielové maximum.

Nabitá bola nedeľa vďaka finále Kolonády, ktorú malo sledovať pod 420-tisíc divákov s podielom pod 18 %. Seriál si tak udržal až do poslednej časti väčšinu divákov. Vôbec sa nedarilo Joj, ktorá netrafila správnu kinopremiéru, RoboCop prepadol s podielom len cez 11 %.

Medzi menšími mala opäť večer najsledovanejšiu stanicu Joj, Plus s filmom Len trošku šťastia prekročila 5 %. Film Chyť ma, ak to dokážeš na Doma dosiahol štvorku, Lara Croft – Tomb Rider na Dajto sa ťahala k 3,5 %. Z hlavných spravodajstiev Televízne noviny šli na 29,5 %, Noviny atakovali 23 %.

Čítať viac...
Nahor