Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Markíza na vrchole s filmami, X Factor ako na hojdačke

Speváckej šou Joj sa nedarí v ostatné týždne zastabilizovať, pred sebou má najťažšiu fázu.

X Factor Jojky a Primy pomaly vrcholí, vyraďovacia fáza zostrihových dielov vyvrcholila Domami porotcov. Šou čakajú už iba tri kolá a zároveň najťažšia konkurencia akej vo svojom priebehu čelila. Napriek tomu, že v ostatných týždňoch sa šou nedarí zastabilizovať na nadpriemerných ratingoch na úrovni 10 %, záverečná trojdielna časť živých prenosov asi veľký nárast neprinesie. X Factor sa totiž bude vysielať v konkurencii hokejových Majstrovstiev sveta, pričom prvé dve nedele proti zápasom českej reprezentácie a v prípade finále šou dokonca proti finále hokeja. Pozrite si harmonogram zápasov Slovákov a nastavenie komerčných staníc počas hokeja.

X Factor zostrihovú fázu zakončil priemerným výsledkom, ktorý bol podľa našich informácií na úrovni 8,9 % ratingu pri podieli 22,6 %. Ide o druhý najslabší výkon šou. Tento týždeň sa nedarilo ani konkurenčnému Hlasu, na diaľku však v tomto súboji nad X Factorom vyhral.  V Česku výkonnosť X Factoru kontinuálne klesá, nedosahuje už ani hranicu 500-tis. divákov, ostatnú nedeľu ju sledovalo iba 451-tis. divákov, čo stačilo na podiel 11 % (15+, v 15-54 14 %, Mediaguru.cz). Nedeľný večer vyhrala Markíza s filmom Jasona Stathama Ochranca a podielom okolo 30 %.

V nedeľu však opäť svoj deň zažilo spravodajstvo Jojky. Tento raz už správy Markízy nepredbehlo, no vďaka silnému Novému bývaniu (okolo 25 %)  správy Joj získali kvalitný nábeh a na Markízu strácali okolo 50-tis. divákov. Veľké noviny Joj atakovali podiel 30 %, Televízne noviny na Markíze sledovalo okolo 34 % divákov. V piatok aj sobotu však sledovanosť hlavných správ vyznela tradične v prospech Markízy.

Sobotnému večeru taktiež kraľoval film Markízy. Romantickú komédiu Môj dokonalý ex uprednostnilo približne 26 % divákov. Joj v tom čase ponúkla premiéru filmu zo série X Men, snímka Prvá trieda však uhrala iba priemerný výkon na úrovni 19 %. Film sledovalo menej divákov ako Panelák. Jednotka si vychutnala spokojný večer s Poštou pre teba a Pravdivými príbehmi s Katkou Brychtovou, oba programy jej priniesli nadpriemernú sledovanosť (v 12 % po poradí okolo 20 a 17 %). Verejnoprávnej televízie hral do kariet aj hokej. Vrcholiaci Slovakia Cup pred blížiacimi sa MS sveta zaujíma čoraz viac Slovákov, zápas našich proti Nórom si nenechalo ujsť po tretinách okolo 17, 23 a 23 % divákov (12-54).

Piatok taktiež patril dobrému výkonu verejnoprávnej Jednotky, ktorá už tradične ponúkla vedomostnú šou Čo ja viem. Súťaženie s Marcelom Merčiakom, hosťami a vysokoškolákmi sledovalo okolo 16 % divákov (12-54) a o 3 percentá predbehlo výsledok konkurenčného Súboja národov na Joj. Na Markíze bežalo neohroziteľné Búrlivé víno s podielom okolo 30 %.

Čítať viac...
Nahor