Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Komerčné správy naposledy so spoločným štartom o 19-tej mimoriadne vyrovnané

Joj od dnešného dňa vracia vysielacie časy večerných spravodajských formátov do podoby spred septembra 2013. Posledný súboj Televíznych novín a Veľkých Novín so štartom o 19-tej bol absolútne vyrovnaný.

V piatok dovolil voľný deň na MS vo futbale v Brazílii voľnejšie dýchať komerčným staniciam. Napriek absencii sledovaných zápasov sa nepodarilo Markíze s Televíznymi novinami vrátiť na hodnoty okolo 40 percent, ktoré bežne pred nástupom futbalu a Druhého dychu dosahovala. S podielom 33 % však mohla byť v rámci súčasného nastavenia spokojná. Uspeli aj Veľké Noviny Joj, ktoré sa vyšvihli na úroveň 26 %.

Večer už Joj absenciu futbalu nevyužila, keď prepadla s novinkou Camelot na úrovni 11 %. Viac o výkonoch prvých letných seriálov Joj nájdete v tomto článku. Vysoko však vystúpala Markíza s filmom Probudím se včera, ktorý dosiahol čísla Búrlivého vína s podielom takmer 34 %. Voľnejšiu konkurenciu využila Jednotka s jej zábavným piatkovým oknom a šou Čo ja viem, ktorá presiahla podiel 18 % a v 12+ dokonca atakovala vysokú hodnotu 23 %.

V sobotu si už stanice toľko priestoru neužili. Hneď prvý osemfinálový zápas Brazílie s Čile, ktorý sa vďaka predĺženiu a následným penaltám predĺžil až o hodinu (17:50 – 21:00), zaznamenal veľký úspech. Kým prvý polčas získal podiel takmer 23 %, ten druhý spoločne s následným predĺžením a penaltami presiahol podiel 28 % a stal sa najsledovanejším programom dňa. V 12+ túto časť zápasu sledovalo vyše 350-tis. divákov.

Napriek tomu, že sa zápas v celej dĺžke prelínal so spravodajskými reláciami, Televízne noviny tradične v sobotu podrástli a napriek silnej konkurencii uhrali podiel nad 26 % a stali sa druhým najsledovanejším programom dňa. Veľké Noviny skončili na slabom výkone nad 15 %. Večer sa však karta obrátila a Joj vyťažila z dlhej minutáže kinohitu Titanic, ktorý sa vysielal od 20:30 až do pol jednej ráno. Stihol tak súperiť ako so záverom prvého tak s celým druhým futbalovým osemfinálovým duelom Kolumbia – Uruguaj (polčasy takmer 18 a vyše 21 % v 12+), napriek tomu získal nadpriemerný výsledok takmer 19 % (12 – 54). Film Markízy Avatar: Posledný vládca prepadol s podielom pod 17 %.

Nedeľa priniesla už spomínaný vyrovnaný duel komerčných spravodajstiev. Súboj síce vyhrali Televízne noviny, no so ziskom pod 23 % nemohli byť spokojné, pričom Veľké Noviny porazili len o 3-tis. divákov (12 – 54). Klasickými najsledovanejšími programami nedele sa stala dvojička Najlepšie počasie (vyše 29 %) a Krimi (vyše 27 %), ktoré sa od tohto pondelka vracajú na čas 19:00. Posledný súboj hlavných komerčných spravodajstiev tak skončil vyrovnane a na Kolibe očakávajú, koľko síl v sebe spravodajsko-servisný krimi formát ešte ukrýva.

Večer sa ani jedna zo staníc neutrhla. Markíza vyhrala po zmene programu s filmom Kuriér 3 a podielom nad 25 %, Joj s dvomi časťami Terra Novy získala podiel 19 %. Z osemfinálových zápasov MS vo futbale najvýraznejšie do rebríčka sledovanosti prehovoril duel Holandska s Mexikom, keď druhý polčas prekrývajúci sa s hlavnými spravodajskými reláciami televízií bol lídrom s podielom pod 23 % (prvý polčas 21 %, 12 – 54). Večerný futbalový maratón končiaci penaltovým rozstrelom medzi Kostarikou a Gréckom sledovalo po polčasoch takmer 14 a 24 % divákov pri obrazovke (12 – 54). V 12+ sa druhá fáza zápasu aj s predĺžením a pokutovými kopmi vyšvihla nad hranicu 27 % s počtom divákov takmer 190-tis.

Pri pohľade na celotýždenný výsledok menších staníc sa víťazom stala Dvojka s podielom nad 5 %, nasledovala ju Plus, ktorej vyšiel týždeň a získala výsledok 4,6 %. Hranicu 4 % presiahla ešte Doma, Dajto doháňalo zlý štart týždňa v ďalších dňoch, v nedeľu však opäť padlo pod tri percentá a celotýždenne môže byť vďačné aj za rovné 3 %. Wau udržuje výsledky nad dvomi percentami, čo potvrdila aj minulý týždeň s priemerným výsledok 2,3 %.