Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Kolonáda stále rastie, Markíza zabodovala s nedeľnou premiérou!

Lepší víkend majú za sebou Televízne noviny, v oba dni sa dostali nad tridsiatku.

PIATOK: Moja mama predbehla v piatok všetky večerné programy komerčných staníc! Búrlivé víno aj Vinári sa opäť trápili
(piatkové výsledky sú bez započítania oneskorenej sledovanosti)

SOBOTA: Markíze vyšli oba víkendové filmy. S reprízovou sobotnou snímkou Mrcha učiteľka dosiahla televízia nadpriemerný rating pod desať percent pri podieli nad 25 %. Joj konkurovala filmom Bojovník: Brat proti bratovi, s ktorým neuspela pri podieli 15,5 %. Filmu sa nedarilo už pri jeho premiére na Markíze v roku 2014, kde sa hýbal okolo 21 %.

Medzi menšími sa darilo Pluske, film Zase ona! atakoval 7 %. Romantika Princezná sŕdc na Doma sa dostala nad 4 %, podobne na tom boli aj dva diely seriálu Lasko na Dajto.

Najsledovanejším programom soboty sa stalo Počasie Markízy, Televízne noviny načali nadpriemerný víkend, keď sa dostali nad 31 %, Noviny Joj šli pod 26 %.

NEDEĽA: V posledný deň týždňa sa najvyššie dostala filmová premiéra Markízy. Film Po zániku Zeme vyskočil na vysoký rating 12,5 % pri podieli nad 32 %. Joj bola s reprízou To bude boj! priemerná s podielom pod 17 %.

Po štarte druhej série neustále rastie Kolonáda, ktorej tretiu časť malo podľa našich informácií sledovať celkovo takmer 470-tisíc divákov s podielom 19,5 % v 12+. V komerčnej cieľovke šiel seriál nad 11 %. Trend výkonnosti druhej série naznačuje, že sa diváci pokračovanie Kolonády našli až časom a teda slabšej efektívnosti kampane pred štartom.

Medzi menšími film Vybíjaná: Choď do toho na plné gule na Plus atakoval 5 %, Dajto s Uragánom tesne prekročilo túto hranicu. V súboji hlavných spravodajstiev potvrdili lepší víkend Televízne noviny s podielom pod 32 %, Noviny sa dostali pod 26 %.

Čítať viac...
Nahor