Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Kinopremiéry sklamali, piatok ovplyvnil futbal! Superstar živé kolá nepotápajú

Markíza s Novou sa rozhodli finálové živé kolá obmedziť, prinášajú im ale zatiaľ najstabilnejšie čísla.

PIATOK: Piatkový večer bol mimoriadne nabitý. Okrem tradičných programov ponúklo Dajto priateľský futbalový zápas Slovenska proti Švajčiarsku, ktorý stanici vyniesol vysoký nadpriemer s podielmi pod 16 a až pod 21 %. Slováci tak vykazujú chuť po futbalových úspechoch. Uspelo k tomu aj Milujem Slovensko, ktoré v sťaženej konkurencii síce kleslo, udržalo však postavenie lídra v komerčnej cieľovke s ratingom nad 7 % a podielom 20,5 %. V 12+ šou atakovala 22 %.

Medzitýždenne mierne v zostrenej konkurencii oslabla Farma, dostala sa na podiel 19,5 %. Joj na prvý raz zlepšila výkon v celom večeri s filmom, keď snímka Avengers: Pomstitelia trvajúca až k polnoci dosiahla nad štyri ratingy s podielom 14 %. Napriek nárastu sa Joj v čase vysielania Milujem Slovensko musela uspokojiť s pozíciou štvorky na trhu. Duel Farmy šiel opäť nad tridsiatku, podliezol úroveň 31 %.

Medzi menšími si napriek silnejšej konkurencii mierne polepšil X Factor na Plus, uhral nad 4 a rovných 5 %. Snímka Stratení v mori na Doma šla nad 4 %. Kriminálka Life sa na Wau hýbala pod a okolo 2 %. Podvečer Joj uspela so šou Moja mama varí lepšie ako tvoja pri podieli až 28 %, Rodinné prípady šli pod 17 %. Televízne noviny sa dostali nad 28 %, Noviny uhrali 26,5 %. Najsledovanejším programom piatka boli Športové noviny.

SOBOTA: Výkonnosť prvého víkendového dňa ovplyvnili tragické udalosti v Paríži, viac sa téme aj hlavným spravodajstvám venujeme v samostatnom článku. Z klasických programov uhrala podvečer Smotánka share pod 25 %, repríza Česko Slovensko má talent sa dostala nad 19 %.

Túto jeseň sa nedarí filmom, s ďalším neuspela Markíza. Premiéru Ohnivý kruh malo sledovať vlažných 7,4 % divákov s podielom 22,2 %. Joj s Dvojičkami podliezla 18 %, dvihol sa jej špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja, keď sa s ním vrátila nad sedem ratingov a v podieli dosiahla 21 %. Medzi menšími bola najvyššie Plus s filmom Lov na zabijaka a podielom nad 7 %, romantika Doma Príboj lásky šla na 6 %. Dajto po veľkom piatkovom úspechu s futbalom v sobotu prepadlo s reprízami Farmy a podielmi v prime-time od 1 po 3 %, snímka V dobrom aj zlom na Wau šla cez 2 %.

NEDEĽA: V nedeľný podvečer postupne s reprízami reprízovej Hornej Dolnej klesá Markíza, tentoraz sa so seriálom dostala cez 25 %. Nové bývanie uhralo pod 19 %. Televízne noviny atakovali 31 %, stali sa najsledovanejším programom soboty aj nedele. Noviny šli cez 25 %.

Ani Joj nevyskočila jej víkendová kinopremiéra, keď film Hry o život: Drozdajka 1 malo sledovať 7,6 % divákov a podiel sa mal dostať na 20,7 %. Markíza udržala výkon Superstar, keď mala dosiahnuť rating 11,5 % a v podieli sa dostať na 30,4 %. Rozhodnutie tentoraz dosiahlo podiel 33,8 %. Doktor Martin na Jednotke uhral podiely nad 10 a 13 % (12 – 54 / 12+), relácia Domov, sladký domov sa dvihla v univerzálnej cieľovke, keď šla pod 11 %. U mladých získala menej než 7 %.

Medzi menšími si Doma polepšila so Zámenou manželiek na podiel 5,5 %, nasledujúci Forrest Gump sa dostal pod 6 %. Plus uspeli Profesionáli s podielom pod 7 %, nevyšiel jej však film Fanaticky zamilovaný pri podieli tesne nad 3 %. Ešte menej uhrala Godzilla na Dajto s podielom len 2,5 %. Wau sa s dvojicou CSI New York hýbala okolo 2 a 3 %.

Čítať viac...
Nahor