Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Karel Gott v Tanci snov divákov nalákal! Šou sa prvý raz priblížila Markíze

V sobotu sa najsledovanejším programom dňa stala premiéra na Joj.

PIATOK: Čo ja viem silné aj v piatok! Joj sa dvihla s filmom

SOBOTA: V prvý víkendový deň sa skončilo jedno utrpenie pre komerčné stanice. Na Dvojke posledným zápasom finálovej série vyvrcholila extraliga, ktorá televíziám uberala divákov v dôležitých podvečerných a večerných hodinách. S druhou tretinou, ktorá atakovala dvadsať percent (12 – 54), bola Dvojka dokonca lídrom, keď Smotánka uhrala podiel 18,5 % a Nová záhrada neustála hokejovú konkurenciu s podielom 10,5 %. Prvá tretina hokeja atakovala 18 %, tretia tesne prekročila dvadsiatku.

Joj si vylepšila chuť večer, keď sa jej kinopremiéra Nič nás nerozdelí stala najsledovanejším programom dňa s ratingom 8,8 % a podielom 26,6 %. Dámsku jazdu na Markíze sledovalo 6,1 % divákov s podielom 18,5 %. Jednotka uhrala s pôvodnou tvorbou to svoje, Nečakané stretnutia uhrali share 16 %, Pravdivé príbehy takmer 15 %, Neskoro večer cez 13 % (programy Jednotky v 12+). Z menších staníc bola najvyššie Plus s komediálnymi seriálmi, dvojporcia Profesionálov aj sitkom Kolabs uhrali okolo 5 %. Romantika Stále pri tebe na Doma dosiahla na podiel 4,5 %, tradične nevyšla sobota Dajto s krimiseriálmi, Čierny zoznam aj NCIS skončili pod 4 %.

NEDEĽA: Veľkého proma sa aj uplynulý týždeň dočkal Tanec snov, keď sa tento raz Rozboril pokúsil resuscitovať sledovanosť šou angažovaním Karla Gotta. Televízii stávka vyšla, avšak pozornosti sa dočkala najmä u starších divákov, keď Tanec snov dominoval v 12+ s podielom 30,5 % pri 543-tisíc divákoch. Jemne sa šou zvýšila aj v 12 – 54, kde uhrala share 23,6 % s ratingom 7,4 %. Ratingy začína ovplyvňovať teplé počasie, ktoré ich bude čoraz viac stláčať nadol. Kinopremiéra Need for Speed na Markíze sa stala lídrom večera s ratingom 9,1 % a podielom 27 %. Ide o však o najtesnejší rozdiel medzi programom Markízy voči Tancu snov. V 12+ snímka padla k 18,5 %, jej diváci však boli v komerčnej cieľovke.

Menšie stanice boli v sobotu vyrovnané, Deuce Bigalow: Európsky striptér atakoval na Dajto 5 %, podobne sa darilo aj Nebezpečnej rýchlosti na Plus, pod piatimi percentami skončila aj Zámena manželiek na Dome.

Čítať viac...
Nahor