Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Kameňák priniesol nadpriemer Joj aj Wau, Televízne noviny držia odstup

Trilógia Kameňák je pre Joj Group istotou číslo jeden.

Druhá časť českej trilógie Kameňák uhrala v sobotnom prime-time na Joj ešte vyššie číslo ako pred týždňom „jednotka“. Komédia sa dokonca stala druhým najsledovanejším programom dňa a priniesla Joj nadpriemer výkonom takmer 21 %. Najsledovanejším programom soboty sa však stal večerný film Markízy, Morganovci, ktorého podiel prekročil 23 %. Plus s filmom Pevnosť získala podiel takmer 6 %, Dajto s tromi dielmi kriminálky NCIS podiely medzi 5 až po 7 %. Doma bola s Ingou Lindströmovou a jej Letnou láskou najslabšia, keď dosiahla výkon pod 5 %.

Nedeľa priniesla ešte vyrovnanejší súboj Markízy a Joj s hlavnými filmami. Televízny líder si udržal prvenstvo so snímkou Hrdinovia: Záchrana Zeme a podielom nad 23 %, Piráti Karibiku na Joj však aj vďaka len dvom brejkom a dlhšej stopáži priblížili svoj výkon k 24 percentám, ratingovo ale o pár desatín zaostali. Plus sa podarilo zvýšiť podiel zoznamky Láska na celý život s výsledkom blížiacim sa k 5 %, Doma sa s filmom Ženích na úteku cez túto hranicu prehupla. Úspech získala Wau s reprízou Kameňáku 2, ktorý získal podiel vyše 4 %.

Súboj hlavných spravodajstiev ostatný týždeň zoslabol a správy si od seba držali odstup. Nič sa na tom nezmenilo ani cez víkend, klasicky najsledovanejšie vydania prinášajú televízie v nedeľu. Tú ostatnú sa práve Televízne noviny stali najsledovanejším programom dňa a podielom sa blížili k hranici 35 %, Veľké noviny získali podiel 27,5 %.

Čítať viac...
Nahor