Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Joj večerným víťazom týždňa, 50 odtieňov sivej silným lídrom! Súboj piatkových šou absolútne vyrovnaný

Joj v nedeľu vyhrala v prime-time aj celodenne, Let´s Dance oproti semifinále rástlo len mierne. Take Me Out v sobotu prepadákom.

NEDEĽA: V nedeľný večer sa odohral ďalší z veľkých jesenných súbojov. Proti sebe sa postavili finále ťažiskovej šou Markízy a jeden z najväčších kinofilmov Joj pre túto jeseň. Markíza sa v nedeľu lúčila s tanečnou šou Let´s Dance, ktorá bola nosným formátom jej jesene, no na vysoko nadpriemerné čísla nevyskočila. Oproti semifinále porástla s posledným prenosom o pol ratingu na 7,8 %, podiel ale klesol o bod na 24 %.

Joj bodovala s premiérou Päťdesiat odtieňov sivej, ktorá uhrala rating 10,1 % s podielom 29,6 %. Diváci v prípade známeho kinofilmu kritizovali televíziu pre pokazený dabing. V nedeľu večer sa pripomenula aj Jednotka s filmom Rukojemník, celkovo si ho malo pozrieť vyše 250-tisíc divákov s podielom 11 % v oboch hlavných cieľových skupinách. Finále Let´s Dance sledovalo nadpriemerných 566-tisíc divákov, čo bol druhý najlepší výkon celej šiestej série, Päťdesiat odtieňov sivej si malo vybrať vyše 460-tisíc divákov. Zhrnutie sledovanosti šiestej série Let´s Dance prinášame v samostatnom článku.

Z menších staníc v nedeľu Úder z nebies na Dajto atakoval 5 %, Špeciálna jednotka sa ťahala na Plus k 4 %. Stanica sa rozlúčila s Amerika má talent v prime-time, keď šou vysunula po vlažných výkonoch na 17:30. Tam mala prekročiť 4 %. Smrť cez internet na Doma šla len cez 2 %, Wau sa s kriminálkami hýbala nad a pod 3 %.

Podvečer viedlo Nové bývanie, ktoré sa opäť dokázalo dotiahnuť na výkonnosť Let´s Dance. Podvečernú reláciu malo sledovať vyše 7,5 % divákov, podiel mal atakovať 23 %. Horná Dolná šla cez 21 %. V spravodajskej časti večera viedla Markíza s Televíznymi novinami, ktoré sa tesne pred Najlepším počasím stali najsledovanejším programom dňa v 12 – 54 ratingom 10,5 % a podielom pod 28 %, Noviny uhrali podielovo okolo 23 %. V celkovom počte divákov bol súboj vyrovnaný, obe spravodajstvá sa hýbali okolo hranice 615-tisíc divákov. V univerzálnom publiku bolo na vrchole dňa Najlepšie počasie.

Joj bola v nedeľu celodenným aj prime-time lídrom a udržala sa tak v pozícii najsledovanejšej televízie v prime-time aj celotýždenne. Získala ju najmä vďaka vydarenému sviatočnému stredu týždňa a Inkognitu.

SOBOTA: V sobotu skončili podpriemerné obe hlavné komerčné stanice. Markíza s českou premiérou Strašidlá bola síce vo vedení, v priebehu vysielania však strácala divákov a priemerne nakoniec dosiahla rating 6,5 % s podielom okolo 19 %. Hlboko prepadlo Take Me Out na Joj, ktoré sa opäť začína stávať problémom, prekročilo podiel len 13 %. Dvojkou na trhu boli Záhady tela na Jednotke s podielom 16,5 %. Popri slabej Joj vysoko vyskočila Plus, ktorá s filmom Čarodejov učeň dosiahla podiel až 9,5 %. Doma s romantikou Odhalená minulosť uhrala vyše 5 %, Tridsať prípadov majora Zemana na Dajto získalo podiely nad 2 a 3 %. Komisár Rex na Wau opäť neuspel podielom len okolo percenta, Inkognito rástlo nad dvojku.

Smotánka podvečer uspela s podielom pod 23 %, Joj prepadla s reprízou filmu Hačiko: Príbeh psa a podielom len pod desiatkou. Televízne noviny sa hýbali podielovo okolo 25 %, stali sa pritom najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľovkách, Noviny mali ísť pod 21 %.

PIATOK: Piatková zábava na Jednotke a Joj sa stále viac dorovnáva. Najnovšie zviedli relácie mimoriadne vyrovnaný súboj, keď si obe malo pozrieť 6,9 % divákov, podiel dlhšieho Všetko, čo mám rád  šiel nad 20 %, Milujem Slovensko dosiahlo 19 %. Šou Joj bola o niečo vpredu v celkovom počte divákov, keď ich mala okolo 450-tisíc, Milujem Slovensko si pozrelo 440-tisíc divákov. Farma sa v prvej polovici večera opäť pozerala na konkurentov z diaľky, neuspela s podielom cez 15 %. Duel už stúpol do pozície lídra, v podieli prekročil 21 %.

Doma s filmom Popoluška naruby dosiahla podiel pod 7 %, Cumlikátor na Plus podliezol 6 %. Pán prsteňov: Návrat kráľa vyplnil celý večer na Dajto a uhral 5 %, kriminálky na Wau postupne rástli spod štyroch na 4 a 5 %.

Rodinné prípady podliezli 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja atakovala 17 %. Televízne noviny sa dostali na 25,5 %, Noviny cez 20 %. V tomto prípade ale Noviny vyhrali v celkovom publiku s náskokom okolo 50-tisíc divákov a predbehlo ich len Najlepšie počasie. V 12 – 54 sa zas na vrchol dňa usadilo Počasie Markízy s Televíznymi novinami.

Čítať viac...
Nahor