Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Joj s ďalším víťazstvom v prime-time, Doktori prepadli aj na Dome!

Víkendové filmy ani jednej televízii nevyskočili, menej však ponuka vyšla Markíze. Tá zažila v sobotu s Televíznymi novinami vysoký nadpriemer.

PIATOK: Joj po dlhom čase uspela v piatok, s filmom bola lídrom! Opäť porazila Televízne noviny
(čísla za piatok bez započítania archívnej sledovanosti, sobota a nedeľa zohľadňujú oneskorenú sledovanosť v daný deň)

SOBOTA: Podvečer už Markíza aj s Joj naskočili do reprízového režimu. Lídrovi výraznejšie medzitýždenne narástla  Smotánka, keď sa blížila až k 24 %, čo je na jej ostatné výkony úspech. O veľký kus si polepšili aj Televízne noviny, ktoré narástli až nad 37 %, čo je pre nich v posledných mesiacoch vzácna rarita. Stali sa dokonca najsledovanejším programom soboty. Už v nedeľu sa vrátili do reálnejších vôd. Joj pustila prvýkrát reprízovú Novú záhradu, zatiaľ jej to stačilo na podpriemerný podiel pod 12 %. Noviny rástli najmä po skončení TNiek, ich podiel sa zastavil na hodnote 25,5 %.

Markíze sa už od piatka nedarilo s večernými filmami. Premiérová komédia Profesor v ringu jej uhrala share len nad 21 %. Joj s multireprízovým Kuriérom síce zaostala, no s podielom pod 18 % mohla byť spokojná. Jednotke túto sobotu značne vyskočili Nečakané stretnutia, ktoré prekročili až 19 %, Pravdivé príbehy uhrali podiel pod 18 %, Neskoro večer skončilo pod 15 %. Všetky údaje Jednotky sú v cieľovej skupine 12+.

Z menších staníc bola silná Doma, ktorej Leto v Amsterdame uhralo podiel pod 8 %. Vinnetou III. na Dajto získal 4,5 %. Pluska odvysielala semifinále ME vo futbale do 21 rokov s vlažnými výkonmi medzi 3 – 4 %.

NEDEĽA: Posledný deň týždňa napodobnil úspech Joj z piatka. Aj vtedy sa televízna dvojka dostala na pozíciu lídra v prime-time. Základ úspechu položilo už podvečerné Nové bývanie, ktoré i s reprízou uhralo podiel nad 22 %. Susedia a Kredenc na Markíze sa hýbali okolo 19,5 %.

Líder sa nemohol stažovať na výkon Televíznych novín, pre ktoré je aj podiel 33 % v súčasnosti uspokojivý, Noviny Joj sa však vyšvihli k blízkosti vysokých 31 % a ratingovo dosiahli totožný výsledok ako TNky. Joj celkovo vyšla spravodajská časť večera, nakoľko Šport sa stal najsledovanejším programom celej nedele a ako jediný prekročil rating 10 %. Joj so spravodajskými formátmi obsadila prvé tri priečky celej nedele, tri najsledovanejšie programy soboty zas vyšli z obrazovky Markízy.

Lídrovi však ani v nedeľu nevyšiel večerný film, Hnev titanov síce ratingovo porazil snímku Joj, no uhral share len tesne nad 19 %. Hry o život: Skúška ohňom získali lepší podiel nad 20 %, v ratingu strácali pre ich stopáž blížiacu sa k polnoci. Joj by, podľa všetkého, dosiahla lepší výsledok nebyť toho, že rovnaký film ponúkla v sobotu Nova. České stanice zabrali cez víkend v prime-time výrazný kus koláča, keď sa hýbali medzi 13 – 14 %.

Z menších staníc dosiahla významný výsledok Plus, ktorá ponúkla piatkový film Joj Nebezpečne blonďavá. V ratingu prekročila až tri percentá a v podieli skončila pod 9 %. Myšlienky vraha na Dajto sa hýbali medzi takmer 4 a pod 5 %, na Dome sa prvý raz uviedli Doktori, ktorí boli podľa portálu Mediaboom.sk najväčším neúspechom celej sezóny 2014/2015. Ani tento raz neuspeli, ich prvá časť na Dome dosiahla len 3,4 %.

 

Čítať viac...
Nahor